FinderIkonyTipy a triky

Systémové ikony poprvé – složky

V našem předchozím článku jste se naučili exportovat ikony z nejrůznějších aplikací ze složky Aplikace. Ovšem stále nám něco chybí a to jsou systémové ikony. Kde je nalézt? Na disku vašeho Maca existuje složka obsahující veškeré systémové ikony, ovšem každá má v této složce odlišné umístění, jedná se o jakési “skladiště” systémových aplikací.

Dveře do skladu otevřeme prostřednictvím Finderu v tomto umístění:

Systém/Knihovna/CoreServices

Jak získat ikony z aplikace již umíme a tak nezbývá než prohledat pomyslné skladiště a exportovat si co potřebujeme. Záměrně zde nepopisuji export každé ikony zvlášť, neboť by takový návod vydal na velmi nepřehledné a dlouhé čtení. Pokud nechcete zdlouhavě vyhledávat ikony sledujte náš nový miniseriál, ve kterém vám v několika dílech přineseme veškeré možné systémové ikony naservírované pekně pohromadě.

V dnešním, prvním, díle přinášíme ikony složek. Neustále vám představujeme jejich alternativy, naposledy například v dřevěné podobě, ale dnes jsou tu původní ikony, doplněné o ty velmi zřídka používané, které možná ani neznáte.

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

Back to top button