Novinky

Další generace MacBooku Pro s mini-LED displejem dorazí krátce po iPhonu 13

O další generaci MacBooku Pro s novým čipsetem a profesionálně zaměřenou výbavou se hovoří již delší dobu. Oproti MacBooku Pro s M1 procesorem, který dle mnoha uživatelů nereprezentuje „Pro“ sérií, se dočkáme hned několika výrazných změn. MacBook Pro s M1 má totiž kvůli specifické základní desce několik omezení. Má jen dva Thunderbolt porty a maximální kapacita operační paměti činí 16 GB. Nový MacBook Pro by měl tyto nedostatky nadobro smazat. V jednom z předchozích článků jsme se pokusili rozsoudit, kdy se vyplatí na nový MacBooku Pro čekat, nebo je lepší koupit aktuální model.

Redaktor magazínů Bloomberg, Mark Gurman příchází s několika novými informacemi, které nám napoví, co bychom od nového MacBooku Pro mohli očekávat. Dle Gurmana bychom se nového MacBooku Pro měli dočkat už zanedlouho a to mezi zářím a listopadem tohoto roku. Gurman také doplňuje, že nové MacBooky Pro měly přijít už dříve, ale nastaly komplikace s miniLED technologií, která se v nich bude nacházet. Nová miniLED technologie zároveň dodá monitorům sytější barvy, lepší kontrast a vyšší jas.

Foto: macrumors

Připravovaný MacBook Pro by měla pohánět vylepšená verze čipsetu Apple M1. O tom se ale Gurman přesněji nezmiňoval. Uvedení nové generace laptopů již několikrát avizoval také analytik Ming-Chi Kuo, jehož predikce se shodují s termíny, jaké uvádí Gurman. To by mimo jiné mohlo znamenat, že premiéra se odehraje krátce po zářijovém uvedení nového iPhonu 13.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button