AktualityNovinky

Podle Goldman Sachs nastal ideální čas investovat do Applu

Akcie nejhodnotnější společnosti světa nejsou ve své nejlepší kondici. Finanční zázemí Applu je ale tak ohromné, že důvody k obavám o budoucí existenci výrobce iPhonů rozhodně nejsou na místě. Podle americké banky Goldman Sachs nastal navíc ideální čas do jablečného gigantu investovat. Momentální dlouhodobá minima totiž logicky znamenají, že hodnota akcií má velkou šanci začít se v dohledné době opět zvyšovat zpět ke své původní úrovni.

Apple-store-istanbul-780x335

Akcie AAPL se v současné době obchodují pod hranicí sta dolarů za jeden podíl. Ještě v létě loňského roku však hodnota jedné akcie přesahovala 130 dolarů. Investoři tak spoléhají zejména na nové produkty, které se v následujících měsících na trhu objeví. Nejdůležitější z nich bude pochopitelně iPhone 7, který by v případě prodejních úspěchů mohl Apple katapultovat zpět na svá letní čísla. Pokud se tedy v dnešních dnech rozhodnete k investici do jablečného kolosu, výnos by mohl v poměrně krátké době činit až 30%.

Zdroj

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Back to top button