Novinky

Funkce “Rise to Wake” se v iOS10 dočkají jen majitelé nejnovějších iPhonů

Jednou z nejpříjemnějších novinek, kterou Apple při představování nového oparačního systému iOS10 na letošní vývojářské konferenci WWDC prezentoval byla funkce Rise to Wake, která umožní zkontrolovat notifikace v telefonu, aniž by byl uživatel nucen iPhone odemykat nebo jej jen rozsvěcet. Pohybové senzory v jablečném telefonu totiž rozeznají, že jej majitel zvednul a tím pádem se sám aktivuje.

ios10_lockscreen

S poměrně nepříjmným odhalením ale přišel server CultofMac. Podle jedho informací se totiž této komfortní funkce dočkají jen iPhony disponující pohybovým kompresorem M9. Rise to Wake tak bude možno aktivovat pouze na přístrojích představených v loňském nebo letošním roce. Konkrétně se tedy jedná o iPhone 6s/Plus (recenze) a kompaktní iPhone SE. Všechna ostatní zařízení, která se updatu dočkají se bez této funkce budou muset obejít. To se týká dokonce také dvojice iPadů Pro, které ačkoliv zmiňovaným pohybovým kompresorem disponují, Apple do nich funkci inteligentní kontroly notifikací neimplikoval.

Tip na článek: První dojmy z iOS 10 a kompletní přehled novinek

iOS10 bude pro širikou veřejnost oficiálně uvolněn na pozdim ihned po představení očekávaného iPhonu 7. Uživatelé v programu Beta public se jej však dočkají už přístí měsíc.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button