Novinky

Novinky v iOS 10, které Apple zamlčel: Revoluce v odemýkání a konec hledání zaparkovaného auta

Včera představený iOS desáté generace (více informací) nabídne uživatelům tolik nových funkcí, že ani nebylo možno všechny při prezentaci zmínit. Spousta více, či méně přijemných novinek a změn tak vyplývá na povrch až nyní, kdy nový operační systém mohla prostřednictvím vývojářů prozkoumat také široká veřejnost. Na pódiu nebyla například zmíněna velmi razatní změna, kterou uživatelé pocítí při každém odemknutí telefonu. Ze zamčené obrazovky totiž mizí ikonické „Slide to unlock“ neboli „Odemkněte přejetím“, na které jsme byli zvyklí už od zcela prvního vydání tohoto systému.IMG_3675

Nově se bude iPhone odemykat už jen pouze prostřednictvím domácího tlačítka. Novinka víceméně nemá výraznější vliv na majitele jablečných telefonů osazených čtečkou otisků prstů Touch ID, ti totiž můžou svůj telefon odemknout pouhým stiskem a následným přidržením prstu na domovském tlačítku už nyní. S úbytkem užvatelského komfortu se však budou muset smířit uživatelé starších iPhonů, kterých se aktualizace na iOS10 dočkají (seznam podporovaných zařízení). iPhone 5 bez senzoru otisků prstů bude totiž možno odemknout pouze stiskem tlačítka, které budete následně muset potvrdit také kódem. Právě proto jsme v redakci dospěli k názoru, že Apple mohl možnost ponechání funkce „Slide to unlock“ nechat na samotném uživateli, který by ji mohl aktivovat, či vypnout v nastevení telefonu.

Dalším, tentokrát už však příjemnějším překvapením je funkce v aplikaci Mapy. Ta nově pozná, pokud na místo určení dorazíte autem. Podle polohových dat pak iOS10 zcela automaticky označí na mapě bod, kde jste auto zaparkovali. V nové verzi iOS budeme také muset dát sbohem aplikace Game Center, která sdružovala skóre získané v jednotlivých hrách třetích stran, které jste následně mohli poroznávat s přáteli.

 

Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close