Novinky

Fotoaparát iPhonu X: Brána pro rozšířenou realitu i prostor pro legrácky

iPhone je už několik let v řadě tím vůbec nejoblíbenějším fotoaparátem světa. Foťák se stal přirozenou součástí každého iPhonu a Apple si na něm dává vždy opravdu záležet. Tohle platí dvojnásob v případě nově představeného iPhonu X, od kterého Apple slibuje revoluci. Jak trefně podotýká ve svém článku o novém iPhone web TheVerge, dostali jsme se do bodu, kdy přední kamera smartphonu je možná už důležitější, než zadní. Ani v případě iPhonu X nebudou selfie maniaci a fanoušci všemožných filtrů na Snapchatu zklamáni. Přední snímač fotoaparátu dostal rozlišení 7 megapixelů a světelnost objektivu je f/2.2. Novinkou je na přední straně iPhonu možnost pořídit fotku v portrétovém režimu, kdy software efektně rozmaže pozadí.

To nejlepší má ovšem nabídnout duální optika na protější straně přístroje. Hlavní snímač nabízí 12MPx rozlišení. Druhý snímač našel své uplatnění jako teleobjektiv (také 12 Mpx). Tyto čočky dokáží nově snímat 4K video při 60 snímcích za sekundu. Všechny měřitelné aspekty fotoaparátů iPhonu X by tedy měly být lepší, než v případě iPhonu 8/Plus. Trojice snímačů však v iPhonu X nejsou určeny jen k pořizování fotek. Pro Apple se stále větším tématem stává rozšířená realita. A pro tu je kvalitní optika stěžejní.

Druhým faktorem, který přihrává důležitost tentokrát přední kamery je absence Touch ID, které se díky obřímu displeji už na přední stranu telefonu nevešlo. Místo toho přišel Apple s řešením nazvaném Face ID. Pokročilé rozpoznávaní displeje funguje taktéž jen díky spolehlivému fotoaparátu. Face ID umožnilo vývojářům přidání do systému iOS 11 ještě další funkci. Senzor pro snímání obličeje totiž ve spolupráci s pokročilým softwarem přiřadí obličeji uživatele odpovídající emotikonu. Tyto personifikované reakce bude možno odeslat ve zprávě. Ano, funkce Animoji slouží spíše jen pro pobavení.

Vše, co potřebujete vědět o revolučním iPhonu X

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button