Novinky

Facebook se opět inspiruje u konkurence. Instagram nabídne obdobu služby FaceTime

Společnost Facebook představila na své konferenci F8 několik novinek a vizí, kam by se firma postižená nedávnými skandály měla nadále ubírat. V rámci akce tak Facebook představil také jednu novinku, která by mohla zkomplikovat život jedné z aplikací, která se za poslední roky stala běžnou součástí každé nové verze operačního systému iOS.

Facebook se opět inspiroval u konkurence

Řeč je o službě FaceTime. Facebook totiž podobnou funkci hodlá implementovat do svého sesterského Instagramu. Oblíbená sociální síť, jejíž členská základna čítá na 200 milionů uživatelů, tak dostane příležitost uskutečnit i skupinový videohovor přímo v aplikaci. Mark Zuckerberg navíc během představování novinky slíbil, že hovor bude možné v jeho průběhu minimalizovat a uživatel tak bude moci i během komunikace s přáteli dále brouzdat po zdech Instagramu.

Mají se zrcadlovky začít obávat? Profesionální fotograf nafotil nejkrásnější lidi roku 2018 na iPhone X

Facebook se v poslední době svými konkurenty inspiruje poměrně často. Už před dvěma lety například v Instagramu zavedl funkci Stories, jejíž princip v podstatě okopíroval od konkurenčního Snapchatu. Příběhy si pak našly své místo také přímo v Messengeru a Facebooku.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button