AktualityNovinky

Facebook vyvíjí vlastní hlasovou asistentku, na dotazy budou odpovídat skuteční lidé

Stratégové společnosti Facebook si velmi dobře uvědomují potenciální rizika spojená s vývojovou stagnací a proto stále hledají možnosti, jak služby sociálního giganta posouvat na další úrovně. Jako příklad lze uvést aplikaci Messenger, která se mezi uživateli rychle uchytila a Facebook ji tomto základu dál rozvíjí a obohacuje o nové funkce a možnosti. V dohledné době se údajně dočkáme nové služby v podobě hlasové asistentky s kódovým označením Moneypenny. Podle dostupných informací se však nemá jednat o přímou konkurenci asistentů Siri, Google Now či Cortana.

Goldfinger026Facebook se zjevně při hledání názvu pro svou hlasovou asistentku inspiroval filmovou sérií s agentem 007

Facebook totiž hodlá vsadit na živé bytosti. Osobně si nedokážu představit, jakým stylem bude zajištěna infrastruktura, zvlášť pokud si uvědomíme gigantickou základnu uživatelů sociální sítě čítající stamiliony aktivních účtů. Probíhající projekt je údajně omezen na dotazy spojené s internetovými nákupy a obecné otázky. Za předpokladu, že skutečně dojde k nasazení skutečných lidí, připadá v úvahu forma prémiové služby poskytnuté za paušální poplatek. V podstatě by se nejednalo o přelomovou záležitost, jelikož s podobnou myšlenkou si nějakou dobu pohrává tuzemský Seznam.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button