AktualityAplikace iOSiOSNovinky

Facebook dovolí používat Messenger bez profilu na jeho sociální síti

Aplikace Messenger, za kterou stojí společnost Facebook se dočkala poměrně významné novinky. Její používání již není pevně spjato s profilem na sociální síti. K aktivaci účtu stačí vyplnit telefonní číslo a profilovou fotografii. Facebook tímto krokem vyhověl další části uživatelů, kteří doposud nemají vlastní profil na největší sociální síti. Po přihlášení je k dispozici naprosto identická nabídka služeb v podobě klasického chatu, hlasových vzkazů, volání a videokomunikace. Aplikace pro instant messaging jsou mezi uživateli nesmírně oblíbené a jejich popularita nadále roste.

1or2HVr

Facebook tímto krokem hodlá posílit svou pozici a nalákat co nejvíce lidí ke svému řešení. Tuto domněnku potvrzuje i nedávná konference, která se z velké části točila právě kolem Messengeru. Facebook v ní vidí doposud neobjevený potenciál, který v budoucnu jistě povede k monetizaci a vzniku dalšího zdroje příjmů do firemní kasy. Z celé situace nemají pochopitelně radost mobilní operátoři, kteří pozorují rapidní pokles textových zpráv a hlasových hovorů realizovaných přes sítě GSM.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button