FinderTipy a triky

Exportujte ikony aplikací v souboru PNG

Aplikace používáme v Mac OS X každý den a pokud jste někdy zapřemýšleli o tom, jak získat ikonu vaší oblíbené aplikace jako obrázek a nevěděli jste jak na to, je vám věnován dnešní článek. Nejprve si ujasněme, že se nejedná o přesunutí zástupce aplikace na plochu, ale o export obrázku, například ve formátu PNG.

Otevřeme Finder, ve složce Aplikace klikneme pravým tlačítkem myši na jakoukoliv aplikaci (pro naši potřebu vyexportujeme ikonu oblíbené hry Angry Birgs). Z roletkového seznamu vybereme volbu Zobrazit obsah balíku.

Dále pokračujeme do složky ContentsResources, kde nalezneme soubor (ikonu) s příponou .icns. Kliknutím se soubor otevře v aplikaci Náhled. V levé části jejího pracovního okna klikneme pravým tlačítkem na náhled ikony a vybereme volbu Exportovat jako… – viz. obrázek 2.

Následně pokračujeme dle obrázku č. 3, ze kterého je patrné, že výsledný obrázek lze exportovat jako několik nejpoužívanějších typů obrázkových souborů či dokonce jako soubor PDF.

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button