FinderMacNovinkyTipy a trikyZačínáme s Macem

Jak si ve Finderu přizpůsobit panel nástrojů

Pokud patříte mezi uživatele počítačů s OS X, souborového správce Finder vám zřejmě nemusíme dlouho představovat. Málokdo však tuší o možnosti přizpůsobení panelu nástrojů, který vám může zpříjemnit řadu rutinních úkonů. V dnešním návodu se tedy podíváme, jak si Finder přizpůsobit, aby vyhovoval vašim konkrétním požadavkům.

Finder-OS-X-Yosemite

Jak upravit panel nástrojů

1. Otevřete aplikaci kliknutím na ikonu v Docku.

2. Klikněte pravým tlačítkem myši v oblasti panelu nástrojů a zvolte položku ”Upravit panel nástrojů”.

Snímek obrazovky 2016-05-29 v 18.54.07

3. V zobrazeném rozhraní zvolte kýženou položku a myší přetáhněte do panelu nástrojů.

4. Jakmile budete s úpravou u konce, klikněte na modré tlačítko ”Hotovo”.

Snímek obrazovky 2016-05-29 v 19.07.12

Přizpůsobení panelu nástrojů je funkce, o které by měl vědět každý uživatel Macu. Největší devizou je zlepšení celkové produktivity při často prováděných úkonech. Pokud se bojíte, že si v panelu nástrojů uděláte nepořádek, v editačním rozhraní je k dispozici funkce pro navrácení lišty do původního rozvržení.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

3 Komentáře

    1. Mě je smutno číst takovéto články 🙁 Zaprvé takováto úprava lišty funguje v mnoha aplikacích (možná ve většině), takže se mi moc nechce věřit, že o tomto “málokdo tuší”. A neuvedení informace, že to funguje i v dalších appkách znamená buď, že to je pro autora opravdu něco nového a nebo si připravuje půdu pro další články, kfe všude to jde upravit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button