Novinky

Apple omylem prozradil implementaci Siri do macOS

Už dříve jsme slyšeli o možném příchodu Siri na macOS, tentokrát máme ale nápovědu přímo od samotného Applu, a to v podobě odpovědi od Siri. Brian Roemelle zjistil, že pokud položíte Siri dotaz “Siri, open settings in the Window”, odpoví vám “It doesn’t look like you have an app named ‘Finder’”, což lze jednoduše přeložit, že Siri nemůže nalézt program pojmenovaný Finder. Aby jsme ale pochopili význam a proč poukazuje tato odpověď na Siri pro macOS, musíme si nejdříve vysvětlit jak vlastně funguje.

siri-mac

Siri totiž funguje nezávisle na iOS, tedy spíše její odpovědi, pokud se jí totiž na něco zeptáte, váš požadavek se odesílá na servery Applu, kde najde požadovanou odpověď, a tu pošle zpět Siri. To způsobuje, že Apple může svého asistenta obohacovat o odpovědi i bez aktualizace iOS. A protože se WWDC blíží, nejspíše už pár odpovědí které bude využívat Siri for macOS, Apple uvolnil. Pokud by totiž otázka nebyla implementovaná na serverech Applu, Siri by odpověděla, že nezná tuto otázku a tudíž nemůže odpovědět. Ale díky tomu že odpověděla, že nemůže nalézt požadovaný program, který je dostupný jen na macOS, tak nám dává velkou naději v to, že již zítra se dočkáme oznámení Siri pro počítače od Applu.

Zdroj

Martin Kaše

Vývojář mobilních a webových aplikací. Technologický nadšenec, fanoušek Applu, PlayStationu, punkové hudby, milovník dobrého piva a českého vína.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button