Novinky

První iPhony X už opustily továrnu. Výroba ale stále nejede na maximum

Již několikrát jsme vás informovali o výrobních problémech nejnovějšího iPhonu X. Nejenže se výroční telefon začne prodávat až 3. listopadu, ale podle aktuálních informací bude o první kusy neskutečný boj. A to i přesto, že se výroba nedávno zvýšila ze 100 na 400 tisíc vyrobených jednotek týdně.

Ačkoli produkce iPhone X zatím nenaplňuje plány Applu, první várka telefonů z čínské továrny Foxconn už míří do světa. Konkrétně do Nizozemska a Spojených arabských emirátů. Jde však pouze o 46 500 kusů, což je výrazně méně než u dodávek předešlých modelů. A co přesně stojí za opožděnou výrobou?

Především revoluční Face ID, respektive jeden ze senzorů, který zajišťuje funkčnost inteligentního rozpoznávání obličeje. Výroba TrueDepth kamery je zkrátka o dost složitější, než inženýři z Cupertina předpokládali. Z tohoto důvodu se taktéž očekává, že produkce iPhonu X nedosáhne na své maximum ani do konce roku a někteří zákazníci se svého vytouženého smartphonu dočkají až v prvním čtvrtletí roku 2018. Nám nezbývá nic jiného než doufat, že se tentokrát analytici mýlí a pulty Apple Storů budou alespoň do Vánoc plné nejnovějších iPhonů.

Apple chce Samsungu vypálit rybník. Další iPhone X dostane vlastní dotykové pero

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button