Novinky

Apple chce Samsungu vypálit rybník. Další iPhone X dostane vlastní dotykové pero

Když Steve Jobs před deseti lety představil první iPhone, všechny nás přesvědčil, že ovládání smartphonu stylusem už definitivně vyšlo z módy. S uvedením iPadu Pro a Apple Pencil se ovšem dotykové pero opět vrátilo do hry. Podle několika patentových přihlášek se navíc zdá, že kalifornský výrobce hodlá podporu Apple Pencil přidat také do iPhonu, tedy stejného zařízení, které dotyková pera poslalo do věčných lovišť. Pokud se ovšem naplní dosavadní zvěsti, některá z následujících generací jablečného smartphonu se zřejmě postará o jejich vzkříšení.

Alespoň takový pohled na věc mají renomovaní analytici z The Investor, kteří tvrdí, že Apple plánuje v roce 2019 představit nový iPhone X, který půjde ovládat za pomoci digitálního pera. Ve stejném roce má údajně dojít také k razantním změnám u mobilních procesorů, které nabídnou nativní podporu rozpoznávání psaného písma. Ve stejném kontextu je zmiňována poslední patentová přihláška, která ilustruje menší verzi Apple Pencil, která by mohla sloužit jako doplňkové příslušenství.

Recenze iPad Pro 10,5 palců: nový král mezi tablety

Ačkoli se zatím bavíme o spekulacích, z mnoha úhlů pohledu se vývoj Apple Pencil pro iPhone jeví jako logický krok. Displeje se stále tenčími rámečky k tomu přímo vybízejí, navíc s tenkým hrotem lze provádět mnohem přesnější typy anotací. Zároveň se nevylučuje ani možnost, že Apple chce pouze reflektovat zájem o konkurenční smartphony z řady Galaxy Note od Samsungu, které na přítomnosti dotykového pera doslova postavily novou kategorii.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button