Novinky

Dvě nové barvy a vylepšený portrétní režim. Jaký bude nejnovější iPhone 13?

S příchodem jara jsme se jako každý rok zase o kousek přiblížili očekávanému představení nejnovějších iPhonů. Že se blíží tradiční zářijová Keynote nám potvrzuje i řada úniků a spekulací, které s přibývajícím časem opět nabírají na intenzitě. Zatím poslední větší množství novinek nám včera naservíroval kanadský YouTube kanál EverythingApplePro E A P, který shrnul nejnovější informace od amerického redaktora Maxe Winebacha.

iPhone 12 Pro Max recenze
Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Matně černá a bronzově měděná v hlavní roli?

Ten tvrdí, že Apple pracuje na dvou nových barevných variantách iPhonu – matně černé a bronzové. Obě barvy podle Winebacha prošly první fází testování, do ostrého nasazení a sériové výroby pořád ale zbývá dlouhá cesta. Po barevném úspěchu iPhonu 12, který vůbec poprvé přinesl modrý odstín (když nepočítáme plastový iPhone 5C) je jasné, že Apple chce i nadále pokračovat v trendu posledních let a přinášet na trh nové, neotřelé barvy. Inženýři z Cupertina rovněž pracují na novém rámu z nerezové oceli, jehož materiál by neměl zanechávat tak výrazné otisky prstů jako tomu bylo na loňských modelech.

Zdroj: EverythingApplePro

Ikonický výřez displeje zůstane. Jen bude užší

Mluví se o něm od iPhonu X a po čtyřech letech, jak se zdá, se nejspíš opravdu dočkáme změny. Řeč není samozřejmě o ničem jiném, než o výřezu na horní straně displeje všech nově představených iPhonů. Ten by se podle nově dostupných informací měl mírně zúžit. Ikonický vzhled tak iPhone neztratí a když softwaroví inženýři dají, ještě bychom se mohli dočkat návratu procentuálního zobrazení baterie v pravém horním rohu obrazovky, což bych osobně uvítal.

Fotoaparát ve znamení vylepšeného portrétního režimu

Dalším vylepšením by si měl projít fotoaparát. Začněme čočkami. Ty by v iPhonu 13 neměly vyčnívat nad samotné tělo přístroje tak moc, jako tomu bylo u předchozích modelů. Pozadu by neměl zůstat ani portrétní režim. Ten by měl nově mnohem více využívat LIDAR, což by sebou mělo přinést ještě reálnější vykreslení hloubky ostrosti na výsledné fotografii. Podle Winebacha se vylepšení dočká i stabilizace obrazu, které se má projevit hlavně při nahrávání videa. Dokud dané produkty nepředstaví sám Apple, tak jsou všechny informace víceméně jen spekulativní. Jak se ale říká, na každém šprochu pravdy je trochu. A v minulosti jsme si to mohli několikrát ověřit.

Řeckému servisu Apple produktů se podařil husarský kousek. Na stole jim přistály krycí skla pro iPhone 13

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button