Novinky

Další překážka pro nezávislé servisy. Výměna fotoaparátu v iPhonu 12 vyžaduje speciální konfigurační nástroj

Parta techniků z iFixit narazila u iPhonu 12 na vlastnost, která zásadně ovlivní opravy v nezávislých servisech. Během detailní rozborky modelů iPhone 12 vyšlo najevo, že výměna modulu hlavního fotoaparátu nebude tak snadná jako u předchozích iPhonů. Oprava totiž bude vyžadovat autorizaci nového dílu prostřednictvím proprietární aplikace od Applu.

Recenze iPhone 12 Pro: tichomořský král na třetí

V iFixit provedli důkladné testování, k čemuž si přizvali na pomoc i několik odborných techniků. Výsledné zjištění je takové, že pokud dojde u iPhonu 12 k výměně kamery v neautorizovaném servisu, v praxi nebude fungovat zcela korektně. Aplikace fotoaparátu sice jde spustit, nicméně telefon odmítne přepínat mezi objektivy a občas přestane zcela reagovat na jakékoli povely.

Zdroj: iFixit

Tuto nepříjemnou skutečnost také potvrdilo několik školících techniků Applu a uniklé interní materiály určené autorizovaným servisům. Apple se snaží v posledních letech házet klacky pod nohy všem nezávislým opravnám, které tak musí čelit neustále novým překážkám. Jde především o opravy Touch ID a Face ID, které vyžadují speciální nástroje autorizující výměnu poškozeného dílu. U těchto bezpečnostních komponent to lze samozřejmě pochopit, nicméně je otázkou, proč se Apple rozhodl ztížit také výměnu fotoaparátu.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Ruslan Botsyurko)

Tato součástka totiž nijak nesouvisí se zabezpečením a navíc ji lze snadno získat z jinak poškozených iPhonů a přehodit do jiného zařízení, kde může dál fungovat. Z toho důvodu se nakonec v iFixit rozhodli přehodnotit původní skóre iPhonu 12, který získal 6 bodů z 10 z hlediska opravitelnosti.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close