Novinky

Pohled pod sukni iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro odhalil, že sdílí stejný displej, baterii a řadu dalších součástek

Stalo se již železným pravidlem, že po každém představení nových Apple produktů se tvůrci webu iFixit pustí do jejich rozborky. Jinak tomu není ani v případě iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro, které před několika dny zamířily na jejich pitevní stůl.

Zdroj: iFixit

První zajímavé zjištění se objevilo u displejů. Ačkoli zobrazovací panel v iPhonu 12 má o něco nižší úroveň maximálního jasu než v iPhonu 12 Pro, displeje lze bez problémů zaměnit. Téměř identicky působí pohled také na zbytek vnitřností. Po rozebrání modulu hlavního fotoaparátu pak borci z iFixit zjistili, že v místech, kde má iPhone 12 Pro LiDAR a teleobjektiv, se v případě iPhonu 12 nachází něco, co připomíná plastovou záslepku.

Zdroj: iFixit

Apple pravděpodobně vyvíjel oba modely smartphonů s cílem co nejnižších rozdílností uvnitř konstrukce. Vzájemná podobnost interního uspořádání evidentně pomáhá udržet výrobní náklady níže, než kdyby se oba modely výrazně lišily.

Zdroj: iFixit

Stejné baterie i základní deska

V iFixit také potvrdili, že iPhone 12 a iPhone 12 Pro sdílí stejně velký akumulátor s celkovou kapacitou 2 815 mAh. To je jistě dobrá zpráva pro všechny servisy, které nebudou muset objednávat dva různé typy náhradních akumulátorů.

Rentgenový snímek od pak odhalil, že obě novinky mají stejně tvarovanou základní desku (Logic Board), baterii a kruhové pole magnetů určených pro optimální dosednutí MagSafe nabíječky.

Zdroj: iFixit

Pokud jde o celkové hodnocení z pohledu iFixit, tak iPhone 12 i iPhone 12 Pro si odnesly vcelku luxusní hodnocení 6 z 10, což vyjadřuje celkem solidní možnosti opravy. Řada komponent je modulárního charakteru a lze je snadno vyměnit. Kompletní galerii z rozborky nových iPhonů včetně podrobného výkladu najdete zde. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button