Novinky

Co se stane v případě, že si spletete starou a novou generaci AirPodů? V iOS 12.2 se ukáže nové oznámení

Funkce, u které v Applu někdo přemýšlel a která přinese benefit zejména těm uživatelům, kteří si zakoupili novou generaci bezdrátových sluchátek AirPods. Pokud totiž disponujete také starší generací sluchátek, tak se vám může celkem lehce stát, že si sluchátka zkrátka omylem prohodíte. Vzhledově je totiž první a druhá generace naprosto stejná a nelze ji tak na pohled rozeznat. 

Na to naštěstí mysleli vývojáři systému iOS v Applu a přidali tak nové, vyskakovací oznámení, které se ukáže ve chvíli, kdy do nabíjecího pouzdra vložíte dvě odlišné generace sluchátek. Oznámení vás konkrétně informuje o tom, že se v pouzdře nachází smíšené generace AirPods a dokonce se také dozvíte, na jaké straně je jaká generace. To je velice praktické a podstatně jednodušší, než testovat metodou pokus omyl a snažit se tak najít ten správný pár elektroniky. Snímek obrazovky se objevil na sociální síti Reddit.

Nová generace je lehce vylepšena

Novou generaci sluchátek AirPods představil Apple prostřednictvím tiskové zprávy minulý týden. Hlavní novinkou je zejména podpora bezdrátového nabíjení, nový čip H1 a delší výdrž na baterii. Pokud vlastníte první generaci AirPods a chtěli byste si koupit jen nové pouzdro s podporou Qi bezdrátového nabíjení, tak klidně můžete. Apple jej prodává i samostatně přímo v Apple Online Store.

Štítky

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close