Novinky

Chystaný iPhone 13 výbavou sice neoslní, ale naštěstí také ani nezdraží

Za méně než tři měsíce nám Apple nadělí další generaci svých smartphonů, kterými bude chtít opět zaútočit na naše peněženky. Podle analytiků z Trendforce to navíc vypadá, že Apple bude chtít letos prodat více než 200 milionů kusů svého nejoblíbenějšího produktu. Zároveň se v tomto směru očekává, že Apple využije pozice společnosti Huawei, která se stáhla z globálního trhu s těmi nejlépe vybavenými smartphony.

Podle dalších tvrzení se Apple rozhodl pro letošní rok vyrazit směrem optimalizací a vylepšení stávajících funkcí. Nová řada iPhone 13 (nebo snad iPhone 12s?) nabídne menší výřez v horní části displeje, což potvrdilo hned několik na sobě nezávislých zdrojů.

Modelovou řadu budou opět tvořit čtyři smartphony – iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Srdcem všech chystaných novinek se stane čipset A15 založený na 5nm+ výrobním procesu z továren TSMC. Všechny iPhony 13 pak nabídnou OLED displej, modely s přídomkem “Pro“ se navíc pochlubí 120Hz obnovovací frekvencí. 

iPhone 12 Pro Max recenze
Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Pravděpodobně nejvíce potěšující informací na publikované zprávě je zmínka, podle níž má Apple zachovat stejné ceny jako v minulém roce. Jednoduše řečeno, za letošní novinky bychom měli zaplatit stejné peníze jako jsme dali za iPhone 12 & iPhone 12 Pro. 

S blížící se premiérou to prozatím vypadá, že iPhone 13 bude představovat pouze mírnou evoluci. Pro majitele iPhonu 12 a zejména iPhonů 12 Pro tak bude opět těžké najít dostatek pádných argumentů pro generační obměnu. Na druhou stranu je vhodné dodat, že všechny dosavadní úniky staví na neoficiálních zdrojích a tudíž zde existuje reálná šance, že Apple v září přeci jen vytáhne z rukávu tajné eso a přesvědčí nás o opaku. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button