Novinky

Chystaný 16“ MacBook Pro dostane zbrusu novou nabíječku s vyšším výkonem

Jestli se v poslední době o něčem hodně mluví, je to jednoznačně další konference, kterou má Apple uspořádat v průběhu října. Ačkoli ještě neznáme oficiální termín konání, ze zákulisí se pravidelně dozvídáme o chystaných novinkách. Hlavní hvězdou večera se má stát 16“ MacBook Pro, který má zaujmout primárně profesionální část publika.

Ten údajně nabídne 16“ IPS panel (3 072 x 1 920 px) integrovaný do šasi, které bude podobně velké jako aktuální 15“ MacBook Pro. K tomu mají dopomoci tenčí rámečky kolem displeje a mírně inovovaný design. Srdcem chystaného laptopu se stanou procesory Intel Core 9. generace, které doplní neméně působivý zbytek hardwarové výbavy. Tomu bude pochopitelně odpovídat také cena, která má startovat na částce přesahující 3 000 dolarů.

Asi nikdo nepochybuje, že 16“ MacBook Pro bude nabušená bestie, která se nezalekne jen tak něčeho. Špičkový výkon si ovšem vyžádá také pořádný zdroj. Podle nejnovějšího úniku se součástí balení stane 96W USB-C adaptér, který byl od základů navržen pro nejvýkonnější laptop s logem Applu. Tuto hypotézu potvrzuje i uniklý snímek, který má údajně zachycovat specifikační značení na nové nabíječce.

Aktuální modelová řada MacBook Pro využívá adaptéry s výkonem 61W (13“ varianta), respektive 87W v případě 15“ verze. Zajímavý je také fakt, že Apple u nového Pro Display XDR uvádí schopnost napájení prostřednictvím 96W adaptéru. Podle odborné veřejnosti to lze brát za indicii, která nahrává výše uvedenému úniku.

Pokud se dosavadní zdroje nemýlí a Apple skutečně uvede 16“ MacBook Pro, určitě bude potřebovat mnohem výkonnější zdroj. Na konečné rozřešení všech otázek si ovšem budeme muset ještě pár týdnů počkat.

Co očekáváte od 16“ MacBooku Pro, případně uvažujete o jeho pořízení? Dejte nám vědět v komentářích?

Zdroj
9to5mac

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button