Novinky

Chystané AR/VR brýle od Applu budou ohromující, tvrdí jejich tester

  • Současná verze AR/VR brýlí od Applu má nabízet úplně jiný zážitek než předchozí prototypy.
  • Inženýři Applu udělali za poslední měsíce obrovský pokrok.
  • Výbava má zahrnovat 8K rozlišení, externí baterii a displeje od Sony.

Pokud bych měl odpovědět na otázku, co mě nejvíce baví na moderních gadgetech a spotřební elektronice obecně, jako první bych rozhodně zmínil dynamiku vývoje. Prakticky není dne, kdybychom neslyšeli o nějaké novince v oblasti hardwaru či softwaru. V případě Applu se čím dál častěji hovoří o tom, že jeho další velká věc, budou AR/VR brýle. Ty se mají objevit na letošní vývojářské konferenci WWDC 2023, a podle všeho to vypadá, že se máme opravdu na co těšit.

Ještě nedávno však kolem této chystané novinky panovala nemalá skepse. Zákulisím se nesly informace, že AR/VR brýle budou tím nejhůře odladěným Apple produktem, jehož vývoj provází nebývalý tlak ze strany nejužšího vedení firmy. Nejnovější zpráva však dává jistou naději, že finální zařízení má šanci na to, aby se stalo prodejním hitem.

Inženýři udělali obrovský pokrok

Alespoň tak to vyplývá z tweetu od Evana Blasse, který patří mezi nejvěrohodnější leakery prozrazující informace ze zákulisí technologických firem. Dle jeho tvrzení zná osobu, která měla možnost testovat poslední verze AR/VR headsetu. Tester měl Blassovi prozradit, že zatímco dřívější prototypy nebyly nic extra, z aktuální verze je ohromen.

Inženýři Applu měli údajně udělat obrovský pokrok ve vývoji, který se dramaticky podepsal na celkovém zážitku po stránce softwaru i hardwaru. Zmiňovaný tester popisoval, že z brýlí je doslova unesen v pozitivním slova smyslu.

zdroj: se svolením appleinsider

Apple na AR/VR brýlích pracuje už pěknou řádku let, přičemž jejich oficiální debut byl již několikrát odložen z důvodu technologické nevyzrálosti. První verze headsetu má údajně jít ve stopách Apple Watch. To znamená, že první generace bude v jistém smyslu nabízet omezenější možnosti. Zásadnější pokrok má dorazit v následujících iteracích, které z headsetu učiní nepostradatelný produkt.

Výbava AR/VR brýlí zní lákavě

Brýle se mají jmenovat Reality Pro nebo Reality One a budou disponovat dvojicí 4K micro OLED displejů od společnosti Sony. Celkem tak nabídnou 8K rozlišení, další výbava má zahrnovat více než deset kamer pro mapování okolí, rozpoznávání mimiky uživatele a pohybových gest. Design by měl být elegantní a využívat kombinaci materiálů jako je sklo, hliník a uhlíková vlákna. Hlavní devizou má být také nízká hmotnost díky dedikované baterii, která bude umístěna mimo samotný headset. Funkční výbava bude zahrnovat sadu aplikací zaměřených na sport, zdraví, sledování videí, komunikaci a fitness.

Jak se těšíte na AR/VR brýle od Applu a plánujete jejich pořízení i s ohledem na jejich vysokou cenu? Dejte nám vědět v diskuzi. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button