FinderTipy a triky

CheatSheet – rozpis klávesových zkratek

Víme o nich všichni, víme, že je jimi Mac OS X a aplikace pro něj určené doslova prolezlý. Ano, řeč je o klávesových zkratkách. Význam klávesových zkratek je ve většině případů takřka totožný, ovšem najdou se i složitější aplikace, jakými jsou například Adobe Photoshop a pod., kde se nachází naprosto odlišné zkratky pro nejrůznější funkce.

Jak se klávesové zkratky naučit si zde neukážeme. Jedno je jisté, čím více je budete používat, tím více jim přijdete na kloub. Ovšem, aby jste jejich poznáváním nestrávili hromady času seznámíme se s aplikací CheatSheet.

Jednoduchý rozpis, jednoduchá aplikace, brilantní funkčnost. Prostředí aplikace je velmi prosté, je zastoupeno jedním pracovním oknem s vypsanými klávesovými zkratkami vážícími se k aktuálně aktivní aplikaci. Ano, je tomu skutečně tak, rozpis klávesových zkratek se mění dle aplikace, kterou právě používáte.

Aplikace vám po svém spuštění oznámí, že výpis vyvoláte kdykoliv stisknutím a podržením klávesy CMD. Aby Vám vše pracovalo tak jak má, je nutné v Předvolbách systému – Univerzální přístup zatrhnout volbu Povolit přístup pro asistenční zařízení. Rozpis si můžete prostřednictvím ozubeného kolečka v pravém dolním rohu pracovního okna uložit či vytisknout.

CheatSheet je dostupná ZDARMA na Mac App Store

CheatSheet - Stefan Fürst

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Tenhle prográmek musím doporučit, je naprosto výtečný. Bohužel funguje, tuším, jen na Lionu, resp. na Snow Leopardu jsem dostal hlášku, že potřebuje 64-bit systém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button