Tipy a triky

Tip na zkratku: díky Apple Frames budou vaše snímky obrazovky vypadat opravdu sexy

Aplikaci Zkratky máme v iPhonu již několik let, ale málokdo ji umí používat. Mě osobně tato aplikace a obecně celá myšlenka velice zaujala a snažím se hledat a používat zkratek co nejvíce. Pokud ve větší míře pracujete se snímky obrazovky na iPhonu, tak si troufám tvrdit, že vás můj dnešní tip určitě potěší a zároveň ušetří spoustu práce a času. 

Rámečky pro snímky obrazovky

Na webu jsem našel zkratku s názvem Apple Frames, která vám automaticky přidá okolo screenshotu rámeček iPhonu. Už delší dobu jsem používal internetovou aplikaci, která umí defacto to samé, ale musel jsem fotografie nahrávat na web, což se ne vždy podařilo, případně se často objevovaly nejrůznějších chyby. Hledal jsem tedy něco dalšího a narazil jsem právě na zkratku Apple Frames, kterou jsem upravil tak, aby mi v maximální možné míře vyhovovala.

Návod na instalaci

Jako první je třeba po kliknout ZDE a stáhnout samotnou zkratku do svého zařízení. Po kliknutí na odkaz se vám spustí aplikace Zkratky, která nabídne možnost Přidat zkratku, která se tímto krokem přidá do vaší knihovny zkratek. Poté stačí už jen kliknout na zkratku Apple Frames. iPhone se vás zeptá, zda může zkratka používat složku Shortcuts, kde zvolíme OK. Následuje upozornění o tom, že knihovna potřebná pro tuto zkratku není nainstalována ve vašem zařízení. I tady opět dáme OK. V dalším kroku povolíme zkratce připojení k webu možností Povolit a počkáme na stavovou zprávu, že vše proběhlo v pořádku. Opět odklikneme OK. 

Pro přidání do listu sdílení klikneme na tři tečky v pravém horním rohu zkratky, poté opět pravý horní roh – modré tlačítko nastavení. Zde zkontrolujeme, zda je zapnutá možnost Zobrazit na listu sdílení. Pak už stačí jen udělat screenshot, jít do Fotek, kde klikneme na tlačítko sdílet a zde nalezneme Apple Frames. Vyskočí banner s běžící zkratkou, který po vykonání akce samovolně zmizí. Trvá to pár vteřin a výsledkem je snímek obrazovky s rámečkem vašeho zařízení. Jak vidíte, tato zkratka funguje jak na iOS, tak na iPadOS. Pevně věřím, že s příchodem Zkratek do macOS ve verzi Monterey bude tato zkratka k dispozici také pro Mac.

 

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button