Novinky

Cena iPhonu 12 sice zůstala stejná jako iPhonu 11, ale za případnou opravu si značně připlatíte

Před týdnem společnost Apple uvedla na trh nový iPhone 12, který předčil všechna očekávání, hlavně z hlediska ceny a výbavy. Pokud byste se podívali na cenovku loňského iPhonu 11 a letošního iPhonu 12, žádný rozdíl byste prakticky nespatřili. Oba dva telefony byste koupili za podobnou cenu, což na to, že nové modely iPhonu 12 disponují 5G modemem, který je finančně nákladnější, není vůbec špatné.

Mluvit o tématu, kolik budou stát jednotlivé opravy je celkem předčasné, protože nová zařízení do rukou dostane v následujících dnech jen zlomek zákazníků, kteří si tuto novinku objednali. Apple však včera na webové stránky vyvěsil oficiální ceník, který přesně popisuje ceny kažých oprav.

Zdroj: Apple

Dobrou zprávou je, že cena opravy displejů u Pro modelů zůstala stejná. Činí 7 942 korun v případě mimozáruční opravy. Cena  „jiných oprav“ zůstala také stejná, a to na nepříliš lidových  15 002 korun.

Horší zprávy přichází pro ty, kteří si objednali iPhone 12. U tohoto modelu ceny rapidně vzrostly. Mimozáruční oprava displeje vás namísto na 5 932 korun, jako tomu bylo u iPhonu 11, vyjde na 7 942 korun. Cena „jiné opravy“ činí místo 11 252 korun, 12 782 korun. 

Přesto však není třeba hned propadat panice, protože jak Apple uvedl, všechny nové modely iPhonu 12 by měly disponovat vylepšenou ochranou, která nese název Ceramic Shield a měla by čtyřikrát více chránit váš displej proti prasknutím. A nutno dodat, že tento ochranný prvek se při omylných vyklouznutích z ruky bude určitě hodit.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

3 Komentáře

  1. Tak nevím jak moc velký problém s čísly máte, ale iPhone 11 se prodával za 20 990,- a 12 stojí 24 990,-. To mi nepřijde jako stejná cena.

    1. Dobrý den, pojem iPhone 12 v tomto kontextu zahrnuje všechny modely iPhonu 12 (mini, Pro a Pro Max). A cena iPhonu 12 mini činí 20 990,- korun, což je srovnatelné s loňskými cenami iPhonu 11.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button