Novinky

Část majitelů iPhonu X hlásí problém: na obrazovce se objevuje zelený pruh

Na adresu iPhonu X se zatím od recenzentů a prvních uživatelů doslýcháme jen samou chválu. Vedle všeobecného nadšení ovšem na světlo světa prosakuje také jeden problém. Několik majitelů jablečné novinky totiž zaznamenalo nepříjemnou vadu displeje. Na malém procentu iPhonů X se totiž na displeji objevil zelený proužek. Podobný problém zatím na sociálních sítích nahlásily asi tři desítky uživatelů, to je samozřejmě při zvážení celkových milionových objemů výroby zanedbané číslo, jejich počet se ale s každým dnem zvyšuje. Otázkou tak zůstává, jaká část iPhonů X z prvních várek touto hardwarovou chybou trpí.

Zelený pruh, který se táhne celou obrazovkou se podle výpovědí uživatelů objevil po několika minutách nebo hodinách používání. Navíc to také vypadá, že se problém netýká jen majitelů v určitém regionu. Totožné problémy jsou totiž kromě Ameriky a Kanady hlášeny také z Polska. Apple se jako obvykle k věci odmítl vyjádřit. Místo toho jeho výrobce vadné kusy v tichosti vyměňuje za nové a snaží se zjistit, kde při vývoji či výrobě nastal problém. Zcela vyloučena totiž není ani čistě softwarová chyba.

Možné vysvětlení nepříjemného problému nyní přinesl web TechCrunch. Subpixely jsou v OLED displeji iPhonu uspořádány do nového vzorce, kdy jsou zelené body poskládány ve svislých řadách za sebou. Příčinou tím pádem může být chyba elektrického napětí, kde elektřina proudí pouze do zelených bodů.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button