Novinky

Čínská hrozba pro LG a Samsung. Displeje pro iPhony začne vyrábět nový dodavatel

iPhone představený v roce 2020 by měl přinést jednu poměrně zásadní novinku, kterou je modem pro příjem 5G sítí. Mluví se o tom, že 5G by se mělo stát vítaným stimulem poptávky po novém jablečném smartphonu a konečně byl měl masy uživatelů přimět k upgradu. Zároveň ovšem známý analytik Ming-Chi Kuo přišel se zprávou podle které bude výroba iPhonů představených v roce 2020 dražší. Díky optimalizaci nákladů v jiných článcích dodavatelského řetězce by však zákazníci zdražení pocítit neměli.

Nyní korejští analytici ve své zprávě pro investory přišli s další zajímavou informací, jež se týká nastupující generace iPhonů. Některé modely v letech 2020 a 2021 by totiž měly dostat OLED displej od nového čínského dodavatele. Apple podle zdrojů analytiků vede úspěšné námluvy se společností BOE, která by v roce 2021 měla dodávat více obrazovek než konkurenční LG.

Dodavatelé Applu se nemůžou dočkat na iPhone s 5G. Očekávají od něj nové rekordy

Jedničkou by ovšem měl stále zůstat Samsung. BOE tak spíše jen doplní současnou dodavatelskou strukturu. O firmě s názvem BOE v laické veřejnosti moc slyšet není. Jedná se ovšem o největšího dodavatele LCD obrazovek pro televize. Nyní společnost svou pozornost přesouvá k OLED technologii. Podle jihokorejských analytiků připraví BOE v roce 2021 pro Apple až 45 milionů displejů, čímž se stane vážným vyzyvatelem Samsungu – největšího konkurenta, ale zároveň důležitého partnera Applu. BOE už nyní dodává panely pro MacBooky a a iPady. Jedná se tak o prověřeného partnera.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button