Novinky

Apple už chystá první iPad s OLED displejem. Už víme, kdy dorazí

O tom, kdy přijde první iPad s OLED displejem se spekuluje už delší dobu. Známý Apple analytik Ming-Chi Kuo si myslí, že jako první s OLED technologií přijde spíše iPad Air než iPad Pro.

V dalším čtvrtletním hlášení od DSCC (Display Supply Chain Consultants) se uvádí, že Apple v roce 2023 přijde s iPadem, který se pochlubí OLED displejem. Konkrétně se má jednat o technologii AMOLED v podobě 10,9” panelu, jenž se údajně objeví u další generace iPadu Air.

O tom, že Apple pracuje na OLED displejích, se ví už dlouho. Momentálně je tato technologie využita jen u iPhonů, Apple Watch a Touch Baru na MacBooku Pro. Velká většina analytiků si myslí, že by Apple s novým iPadem mohl přijít už v roce 2022, což se ovšem neshoduje s informacemi, které poskytla DSCC. Korejský magazín The Elec nedávno uvedl, že Apple představí 10,8 palcový iPad s OLED displejem už v roce 2022. Tuto informaci potvrdil také analytik Ming-Chi Kuo, když letos v březnu prohlásil, že Apple začne masivněji využívat OLED technologii v příštím roce. 

Foto: Apple

Modely iPadu Pro by nějakou dobu ještě OLED displejem dostat nemusely. A to vzhledem k tomu, že u nich Apple bude nadále využívat mini-LED technologii. OLED panely obecně jsou zároveň dražší, což je důvod, proč je Apple zatím využívá jen u menších zařízení jako iPhone a Apple Watch. V případě iPadu by nasazení tohoto typu zobrazovače přineslo řadu výhod včetně vyššího jasu, lepší kontrast a podání černé barvy.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button