FinderNovinkyTipy a triky

Blesková minimalizace oken v Mac OS X

Známe to každý, každý z nás při každodenní práci s Mac OS X sáhne po minimalizaci některého z pracovních oken. Je to snadné, kliknout na zluté kolečko v levém horním rohu okna, na tom není nic zvláštního a také o tomto dnešní článek není. Dnes se seznámíme s alternativami minimalizování pracovního okna.

Klávesové zkratky

Operační systém Mac OS X je klávesovými zkratkami prolezlý skrz na skrz a proto není jediný důvod nevyužít toho. Aktuální aktivní pracovní okno minimalizujeme kombinací kláves CMD + M. Všechna pracovní okna minimalizujeme klávesovou zkratkou CMD + OPTION (ALT) + H + M. Opětovné maximalizace oken dosáhneme klasickým kliknutím na náhledovou ikonu v pravé části Docku.

Dvojí kliknutí

Další způsob minimalizace pracovního okna je možno provádět prostřednictvím dvojího kliknutí do jeho záhlaví. Ovšem, aby jste mohli tuto funkci využívat je nutné ji nejprve povolit. Například z Docku spustíme Předvolby systému, kde zvolíme položku Obecné, v následném okně zatrhneme volbu Minimalizovat okna dvojím kliknutím na záhlaví. Nyní stačí u jakéhokoliv pracovního okna dvakrát kliknout do záhlaví.

Zdroj: OSXdaily.com

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button