Novinky

Bláznivý Nor vzal Tesla Model X do těžkého terénu. Jak nakonec luxusní SUV dopadlo?

Norsko je zemí zaslíbenou pro všechny výrobce elektromobilů. Současné statistiky naznačují, že již velice brzy nastane moment, kdy automobily poháněné elektřinou začnou převažovat nad modely s konvenčním typem motorů spalujících fosilní paliva. Velmi oblíbenou značkou na tamním trhu se logicky stala Tesla, kterou zde potkáte téměř na každém rohu. Není tedy divu, že zde existuje poměrně silná fanouškovská základna, která plní internet zajímavými postřehy. Mezi ně patří i netradiční test youtubera Bjorna Nylanda, který vzal SUV Tesla Model X do míst, kam se většina majitelů tohoto luxusního vozu nikdy nepodívá.

Bjorn si vzal za cíl zjistit, jak Model X obstojí v zasněženém terénu. Nutno podotknout, že autor evidentně nepatří mezi skutečné příznivce offroadu, jelikož jeho cit pro nájezdy lze označit přinejmenším za značně amatérský. Přes nezkušenost řidiče si Model X vedl opravdu dobře a až na pár škrábanců a polámaných plastů vyvázl bez markantnějšího poškození.

Ačkoli Tesla Model X nabízí pohon všech kol a zvýšený podvozek, na průjezd podobně obtížným terénem není připravena. Daleko lépe se cítí při dálničních přeletech, o čemž jsme se mohli přesvědčit během našeho testu (článek zde).

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. V Norsku je “boom” elektromobilu jen diky masivnim statnim dotacim a naopak brutalnimu zdaneni aut se spalovacimi motory. Nevzniklo to prirozenou cestou, a Norsko uz ted zjistuje, ze si zadelalo na poradny problem, protoze chybi infrastruktura pro jejich dobijeni. Samotne urady majici na starosti propagaci elektromobilu ted spis od jejich koupe zacinaji odrazovat, pokud nemaji vlastni garaz ci parkovaci stani, kde by mohli auto dobijet.
    Viz treba zde:
    http://http://www.autoforum.cz/zajimavosti/norska-elektricka-pohadka-nabira-horke-konce-takhle-to-opravdu-nepujde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button