Novinky

Applu údajně pomáhá s vývojem brýlí pro rozšířenou realitu herní studio Valve

V souvislosti s Applem se začíná čím dál častěji hovořit o zbrusu novém zařízení, které dost možná způsobí další revoluci na poli spotřební elektroniky. Bystřejší z vás už možná tuší, že jde o náhlavní soupravu pro zobrazování rozšířené reality.

S ohledem na četnost nejrůznějších úniků je téměř jisté, že Apple na něčem takovém opravdu pracuje. S čerstvou várkou informací na toto téma přišla redakce webu Digitimes, která se odvolává na zdroje s napojením na dodavatelské řetězce. Podle nich Apple údajně navázal úzkou spolupráci se společností Valve, která je v technologickém světě známá především díky videohrám.

Výroba samotného zařízení pak spočine na bedrech společností Quanta a Pegatron, které má Apple za osvědčené dodavatele. Digitimes popisuje náhlavní soupravu jako „zobrazovací zařízení připevněné k hlavě“. Upřímně je velmi těžké si představit, co se pod tímto termínem ukrývá. S nejvyšší pravděpodobností však půjde o zařízení podobné klasickým brýlím.

Headsetu pro rozšířenou realitu se dočkáme již příští rok

Před několika týdny se s vlastní zprávou vytasil také známý analytik Ming-Chi Kuo, který nezávisle na Digitimes potvrdil, že Apple hodlá na vývoji headsetu pro rozšířenou realitu spolupracovat s vývojáři třetích stran. Existuje tedy jistá šance, že oním partnerem je právě společnost Valve.

Přestože je Apple pravidelně spojován s technologií rozšířené reality, doposud není vůbec jasné, na co či koho hodlá s finálním produktem cílit. Aktuálně se nabízí především herní průmysl, který by mohl zároveň posloužit k akceleraci technologického vývoje. Co se týče termínu, tak dosavadní predikce hovoří o druhé polovině příštího roku. Pokud se zdroje nemýlí, v následujících měsících proto budeme o tomto tajemném zařízení slýchávat stále častěji.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close