Novinky

Apple se chystá vytáhnout tajné eso z rukávu a naplno to rozjet s rozšířenou realitou

Jestli vám letošní nálož jablečných novinek přišla jako nuda, v nadcházejících měsících si nejspíše spravíte chuť. Podle agentury Bloomberg se Apple chystá vytáhnout z rukávu tajné eso, které může od základu otřást mobilním segmentem. V příštím roce se totiž údajně dočkáme odhalení speciálního headsetu pro rozšířenou realitu. S nejvyšší pravděpodobností půjde o brýle, které budou mít v čočkách integrované holografické displeje.

Pojetí designu zůstává stále nejasné, nicméně všechny dosavadní indicie nasvědčují tomu, že konstrukce bude podobná dioptrickým brýlím. Náhlavní souprava má sloužit jako doplněk k iPhonu, který bude zároveň fungovat jako centrum pro zpracování výpočetních operací. Samotné brýle tak nebudou muset obsahovat extrémně výkonný hardware a velkou baterku. Toho Apple využije k tomu, aby bylo nošení brýlí pohodlné a komfort se nevytrácel ani po delším používání.

Rok 2020 bude zásadní také pro samotný iPhone. Ten se údajně pochlubí 5G konektivitou a výraznějšími změnami v konstrukci. Zároveň se mají na zadní stranu nastěhovat nové 3D senzory, které budou pomáhat k lepším výsledkům pro aplikace využívající principy rozšířené reality.

Apple to myslí s rozšířenou realitou vážně

Vraťme se ale ke zmiňovaným brýlím. Jejich prostřednictvím bude možné číst například textovou komunikaci, zobrazit mapové podklady a hrát hry. Možností, jak brýle využít v běžném životě existuje celá řada. Jak známe Apple, jistě si dá záležet na tom, aby společně s brýlemi uvedl také atraktivní aplikace, jimiž bude chtít nalákat nové zákazníky a inspirovat vývojáře softwaru.

Je ovšem otázkou, v jaké fázi vývoje se brýle pro rozšířenou realitu nachází. Základní kontury produktu mohou být sice dané, ovšem to neznamená, že inženýři mají vyhráno. S ohledem na technologickou náročnost se může objevit ještě řada problémů, které mohou vyústit k odložení oficiální premiéry.

Ať se věci mají jakkoli, jedno je v tuto chvíli zcela zřejmé. Apple se bude chtít čím dál více soustředit na technologie určené pro rozšířenou realitu. Ostatně to již několikrát veřejně potvrdil samotný Tim Cook, který o rozšířené realitě hovoří jako o další oblasti, která má potenciál změnit naše vnímání mobilní elektroniky.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button