Novinky

Schyluje se k další revoluci? Apple za pár měsíců představí brýle pro rozšířenou realitu

Trh s chytrými telefony už není pro Apple takové ryto, jako tomu bylo v posledních letech. Co se týče iPhonu, tak v mnoha ohledech jde o hotové zařízení, u něhož nelze očekávat žádný dramatický vývoj. Logicky se tedy nabízí otázka, jaký produkt převezme žezlo po iPhonu, který v roce 2007 odstartoval raketový růst Applu.

Část odborné komunity věří, že Apple se začne více soustředit na poskytování služeb. Tato hypotéza dává určitě smysl, ovšem ještě tu je jedna oblast, která kalifornského giganta nepřestává fascinovat. Jde o rozšířenou realitu, kterou Apple veřejně označuje za technologii, která má potenciál změnit náš pohled na okolní svět.

Před nějakou dobou se objevily první zvěsti, které hovořily o projektu brýlí pro rozšířenou realitu. Postupem času však vyplulo na povrch, že tento projekt byl dočasně pozastaven, jelikož inženýři Applu narazili na řadu technických problémů.

Stejné téma před několika dny opět otevřel dobře známý analytik Ming-Chi Kuo, který prohlásil, že do konce roku se rozběhne sériová výroba headsetu pro rozšířenou realitu. Apple nechce ponechat nic náhodě a údajně bude spolupracovat se značkami třetích stran. Pravděpodobně jde o vývojáře softwaru, kteří mají Applu pomoci s uvedením produktu a zajistit dostatek kvalitních aplikací.

Brýle pro rozšířenou realitu budou kooperovat s iPhonem

Brýle se mají objevit na pultech obchodů v prvním či nejdéle druhém čtvrtletí příštího roku. Apple je bude nabízet jako doplňkové příslušenství k iPhonu, který bude sloužit jako externí jednotka pro výpočetní operace. Samotné brýle pak poslouží pouze jako zobrazovač obsahu. Jakkoli to může znít zvláštně, tento systém kooperace má hned několik výhod. Brýle si totiž vystačí s mnohem slabší výbavou a tím pádem i nižšími energetickými nároky. S tím jde ruku v ruce také konstrukce, která může být subtilnější a pohodlná při dlouhodobém používání.

Fakt, že Apple skutečně pracuje na novém typu zařízení ve tvaru náhlavním soupravy potvrzují i první indicie nalezené ve vývojářském nástroji Xcode i operačním systému iOS 13.

Chystané brýle poběží na operačním systému rOS, který má vycházet z klasického iOS, který pohání iPhony. Přestože jakékoli další podrobnosti o připravované novince chybí, již nyní je jisté, že Apple si dá velmi záležet na tom, aby udělal co nejlepší dojem.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close