Novinky

Apple Watch Series 8 nabídnou několik zásadních vylepšení. Na své si přijdou také milovníci extrémních sportů

Apple Watch Series 7 nepřinesly v porovnání s předchozí generací příliš mnoho změn. Kromě přepracovaného designu s větším displejem roztaženým do krajů disponují prakticky stejnou výbavou jejich předchůdce. Letos má být situace úplně jiná a podle některých zdrojů, včetně agentury Bloomberg, mají Apple Watch Series 8 dorazit s řadou atraktivních novinek. Z nabídky mají také konečně zmizet Apple Watch Serie 3, které by mohl Apple konečně poslat do důchodu.

Podle těchto zpráv se v letošním roce dočkáme uvedení rovnou třech nových modelů hodinek. Po boku Apple Watch Series 8 se objeví odlehčené Apple Watch SE a také speciální model Apple Watch Series 8 zaměřený na extrémní sporty. Odolné Apple Watch by mohly v jistém smyslu představovat odpověď na stále oblíbenější modely chytrých hodinek Garmin, které si pořizují zejména aktivní sportovci.

Z hlediska hardwaru se neočekává přidání nových zdravotních senzorů. Ve hře zůstává pouze implementace snímače pro měření tělesné teploty. S nejvyšší pravděpodobností by se nejednalo o systém, který by vám nahradil klasický teploměr. Mělo by jít spíše o modul vyhodnocující teplotní rozdíly z hlediska trendů. Na podobném principu fungují například snímače v chytrém prstenu od společnosti Oura.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Markantní vylepšení je však očekáváno na straně měření sportovních aktivit. Bohužel nikdo zatím neupřesnil, co konkrétního si pod tím máme představit. Lze však očekávat propracovanější vyhodnocování a interpretaci naměřených dat. Změny se mají odehrát také na poli výpočetního hardwaru. Apple Watch Series 8 bude pohánět zbrusu nový čipset s mnohem vyšším výkonem. Pokročilejších architektura jistě přinese také lepší správu napájení, respektive delší výdrž na jedno nabití. Ostatně výdrž patří dlouhodobě mezi největší slabiny všech doposud uvedených jablečných hodinek. Pokud tedy Apple Watch Series 8 nabídnou alespoň dvoudenní výdrž, budeme to moci považovat za úspěch.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button