Recenze

Recenze Apple Watch Series 7: Je tohle ten správný krok kupředu?

Určitě nejsem sám, kdo čekal nový design Apple Watch. Dle veškerých úniků, kterých byl plný internet jsme se měli dočkat hranatého designu s rovným displejem po vzoru iPhonu 12. Zda se jednalo o pouhý hoax, nebo jen Apple nestihl výrobu nového modelu, si můžeme jen domýšlet. Tak či onak máme téměř dva týdny v prodeji nové Apple Watch Series 7. Design všem známý a rozdíl mezi šestou, pátou a dokonce i čtvrtou generací poznají jen zkušenější matadoři. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Obsah balení

Krabička Apple Watch prošla letos menší změnou. Stejně jako u iPhonů již není zahalena v igelitu. Rozkládací obal je tedy první vrstvou a uvnitř naleznete dvě samostatné krabičky. Jednu s řemínkem a druhou s hodinkami a nabíječkou. Přesněji jen nabíjecím kabelem. Nově je, díky podpoře rychlonabíjení, v krabici kabel s USB C koncovkou. Velice pravděpodobně tedy budete potřebovat nový 20W nabíjecí adaptér, který Apple loni začal prodávat po boku iPhonu 12. Krabička jinak neobsahuje žádná další překvapení. Trošku mě mrzí, že i když si připlatíte za “exkluzivnější” ocelové, nebo titanové Apple Watch, balení je stále stejné. V dřívějších dobách jste k ocelovým hodinkám dostali například nabíjecí Dock, který dnes lze dokoupit samostatně za necelé dva tisíce korun.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Design & Zpracování

Jak jsem již naznačil výše, design bude všem uživatelům novějších Apple Watch velice známý. Nové sedmičky přicházejí ve stejném zakulaceném designu jako minulé generace. Konec konců je to asi dobře. Vlastně si totiž nedovedu představit, jak by na ruce vypadaly ostré hrany, které byly vidět na všemožných únicích. Na čem Apple zapracoval je alespoň displej. Ten je nově o milimetr větší při zachování stejně velkého těla. Máme tedy opět dvě velikosti, nově 45 a 41 milimetrů. Majitelé větších sbírek řemínků nezoufejte! Řemínky jsou opět kompatibilní a tak například i řemínky z 42mm dáte na 45mm Apple Watch. Stejně tak z 38mm přes 40mm, až na nové 41mm.

Říkáte si, že pouhý milimetr nemůžeme rozeznat. To jsem si také říkal do doby, než jsem přiložil staré šestky vedle nových sedmiček. Rozdíl je razantní a tak jako mě očaroval bezrámečkový design iPhonů, tak jsem se zamiloval i do nových hodinek. To že uvidíte ve zprávě o pár slov navíc je sice fajn, ale za mě jde primárně o hodinky, které mají na ruce vypadat hezky. Díky menším rámečkům a designovějším ciferníkům jsem schopný se přirovnat ke klasickým hodinkám a Apple Watch již nemusejí vypadat jen jako počítač na zápěstí, nebo obyčejný krokoměr.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Co se týká zpracování hodinek, Applu se povedlo udělat i “obyčejnou” hliníkovou variantu podstatně odolnější. Tvrdit to sice můžou, ale zkoušet se to asi jen tak někomu chtít nebude a tak musíme jen věřit, že nám říkají pravdu. Primárně jde o odolnější přední sklíčko, které je nově o 50% tlustší. V nejsilnějším místě je dokonce dvakrát tlustší, než u Series 6, díky čemuž je odolnější vůči prasknutí. Jak je tomu s běžnými škrábanci a vlásečnicemi vám říct nedokážu.

Pouhý facelift šesté série

Z mého pohledu je hodně troufalé označovat letošní generaci novou číslovkou, ale i u iPhonů Apple přistoupil na tuto strategii. Nové Apple Watch si totiž zaslouží spíše název Series 6s, nebo něco v tom smyslu. Nedočkali jsme se totiž žádných nových senzorů, žádných nových funkcí. Máme pouze dva nové ciferníky, které jsou úmyslně zahnány až do okrajů displeje, aby tím vynikl. Může být fajn, že se na displej vejde více informací, pár slov navíc ve zprávě, ale ve výsledku nic dalšího nedostanete. 

Nabíjení & výdrž 

Nové Apple Watch Series 7 jsem nasadil na ruku ihned po začátku jejich prodeje. Jako první mě překvapilo, že hodinky měly poměrně problém se spárovat s telefonem. Konkrétně iPhonem 13 Pro Max s iOS 15. Večer jsem si všiml, že se hodinky podezřele rychle vybily. Byl jsem zvyklý, že mé Series 6 vydržely cca od půlnoci, měření spánku, celý následující den a okolo desáté večer jsem je sundal na nabíječku s 30-40 % baterky.

Nové Apple Watch Series 7 měly po celém dnu zhruba 35 % zbývající energie. Druhý den jsem s nimi zkusil spát a večer měly pouhých 10 procent. Předchozí Apple Watch Series 6 jsem nepoužíval s eSIM. Do sedmiček jsem už eSIM nahrál a tak jsem horší výdrž dával za vinu právě eSIMce. Před pár dny však Apple vydal aktualizaci watchOS 8.1, která výdrž podstatně zlepšila a jsem opět na stejných hodnotách, jako jsem byl zvyklý se šestkami.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Další hodně tlačenou novinkou ze strany Applu je rychlonabíjení. Vaše Apple Watch Series 7 budete moci rychle nabíjet díky novému USB-C kabelu, který naleznete přímo v balení. Ovšem budete si k němu muset dokoupit 20W nabíjecí adaptér, tedy pokud ho již nemáte k novému iPhonu. Já osobně pro nabíjení předešlých Series 6 používal originální Apple magnetický Dock, který je napájený starým USB 5W adaptérem. Byl jsem zvyklý, že šestky se na něm nabily zhruba za hodinku a půl. Sedmičkám to trvalo zhruba 4 – 5 hodin. Přechod na novou nabíječku byl tedy více než nutný. 

Pro koho jsou Apple Watch Series 7 určené?

Nové Apple Watch Series 7 si dle mého názoru koupí uživatel, které buďto žádné Apple Watch nikdy neměl a chce to nejlepší, nebo uživatel, který má Series 4 a starší. Oproti čtyřkám totiž mimo nových senzorů a přesnějšího měření sportovních aktivit dostanete i Always On displej. Za mě naprosto geniální funkce, bez které nechápu, jak jsem Apple Watch mohl používat. Ze Series 6 pak na Series 7 přejdou pravděpodobně jen ti, co přecházeli z iPhonu 12 Pro/Max na 13 Pro/Max.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Závěr 

Rozumím, že pandemie postihla naprosto všechny, ale zcela upřímně mi letošní iPhony a Apple Watch přijdou jen a pouze jako zrecyklované loňské modely s novinkami, které jsou jen na oko. Tak jako tak, jako správný fanda, samozřejmě všechny novinky používám a mám z nich upřímnou radost. Přesto si neodpustím jedno upozornění a radu pro majitele loňských a předloňských modelů: Letošní novinky na 95 % nepotřebujete. Já osobně u Apple Watch Series 7 zvolil stříbrnou ocelovou variantu, abych měl alespoň změnu v designu a jak jsem již zmiňoval, aby hodinky vypadaly elegantněji a připomínaly klasické hodinky. A na toto konto musím přiznat, že nová sedmá série v oceli vypadá opravdu skvěle. Nová barevná podání v hliníkových variantách jsou za mě letos také vydařená a věřím, že sedmičky budou mít veliký úspěch u uživatelů, kteří na zápěstí nosí starší hodinky z Apple rodiny.

Apple Watch Series 7

8.4

Design & Zpracování

8.5/10

Hardwarová výbava

8.5/10

Uživatelský zážitek

8.0/10

Cena

8.5/10

Plusy

  • Větší displej
  • Zvýšená odolnost
  • Rychlé nabíjení
  • Kompatibilita se staršími řemínky

Mínusy

  • Žádné nové senzory
  • Pro někoho okoukaný design
  • Málo nových funkcí

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button