Novinky

Apple Watch Series 8 a SE oficiálně: Váš anděl strážný s pozvolnou evolucí

Jedna z nejočekávanějších akcí ve světě jedniček a nul je tady. Apple dnes od 19 hodin představuje své nejnovější produkty a kromě iPhonu 14 (Pro), AirPods, Apple Watch Series 8 spatřily světlo světa také zbrusu nové Apple Watch Ultra. Pojďme se ale nejdřív podívat na Apple Watch Series 8 a SE.

Apple Watch Series 8: Anděl strážný s teploměrem po ruce

Apple začal pozvolna představením Apple Watch Series 8, které se po roku stagnace konečně dočkají alespoň měření teploty. Kalifornský gigant senzor demonstroval na menstruačním cyklu žen. Během něj totiž dochází ke kolísání teplot, které hodinkám pomohou k detailnější analýze a určení v jaké fázi se žena aktuálně nachází. Měření teploty bude samozřejmě dostupné pro všechny uživatele Apple Watch Series 8. Spolu s již známými funkcemi půjde tak o další díl do ucelené skládačky, díky které můžeme sledovat náš zdravotní stav.

Další novinkou, které Apple Watch Series 8 disponují, je tzv. detekce autonehody. Hodinky budou nepřetržitě sledovat náš pohyb pomocí gyroskopu a akcelerometru, který je schopen zaznamenat přetížení až 256G a v případě nehody se aktivuje nouzové volání. To bude moci uživatel do 10 sekund zrušit, pokud tak neučiní, automaticky bude přivolána první pomoc.

Režim nízké spotřeby a Nike ciferníky pro všechny

Poslední větší novinkou je nový režim nízké spotřeby. Po zapnutí se na hodinkách automaticky vypne stále zapnutý displej, sníží se jas obrazovky a omezí se další funkcionality, které mají největší dopad právě na výdrž baterie. Měření kroků, vzdálenosti a další základní funkce by měly být podle Applu zachovány. Na tento režim by Apple Watch Series 8 měly vydržet v provozu 36 hodin, tedy dvakrát více, než jsme byli doposud zvyklí (bereme-li v potaz, že až do Apple Watch 7 byla udávána výdrž 18 hodin).

Apple Watch Series 8 budou dostupné v tmavě modré, stříbrné, zlaté a Product RED variantě za 12 490 Kč (41 mm), respektive 13 390 Kč (45 mm). Všechny modely budou nově nabízet i Nike ciferníky, i přesto, že si nekoupíte Apple Watch Nike edici.

Apple Watch SE: ve znamení nízké cenovky

Mírného vylepšení se dočkaly také Apple Watch SE. Zde ale hovoříme pouze o 20% navýšení rychlosti procesoru a o 30 % většímu displeji oproti předchozímu modelu. Always ON displej a další funkce z vyšší řady Apple Watch tady nečekejte. Apple Watch SE se budou prodávat ve černé, stříbrné a zlaté variantě za 7 690 Kč v případě 40mm varianty.

Apple Watch Ultra oficiálně: nejlepší parťák pro sportovce

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button