Novinky

Apple Watch Ultra oficiálně: nejlepší parťák pro sportovce

Kromě Apple Watch Series 8 a Apple Watch SE představil kalifornský gigant také zbrusu nové Apple Watch Ultra. Ty, jak už název napovídá, jsou určeny především pro nejnáročnější sportovce, kteří se nebojí extrémních podmínek. Ale pěkně popořadě.

Titan v hlavní roli

Apple Watch Ultra budou nabízeny v titanu a pouze v jedné velikosti – 49 mm. Oproti Series 8 jsou vybaveny soustavou 3 mikrofonů, dvojici reproduktorů pro vyšší hlasitost, dvoufrekvenční L1 a L5 GPS pro přesnější zaměření polohy, hloubkoměrem, který dokáže měřit ponor až do 40 metrů, tlačítkem akce – slouží pro označování bodů cesty, ovládání cvičení apod. a sirénou. Ta je schopna vydávat 86 decibelový zvukový signál a je slyšet v okruhu 180 metrů. Hodit se může zejména v bezvýchodných situacích, kdy zvuková stopa zůstává jedinou možností, jak na sebe upozornit. Boční tlačítko a korunka zůstává na svém místě, jako jsme byli doposud zvyklí.

Apple Watch Ultra splňují řadu nejpřísnějších certifikací

Apple Watch Ultra se chlubí vojenskou certifikací podle normy MIL-STD 810H (americký armádní standard, který jednotně testuje odolnost zařízení vůči nadmořské výšce, vysoké nebo naopak nízké teplotě, teplotnímu šoku, ponoření, zmrazení a následnému rozmrazení, nárazu či nadměrným vibracím). Nechybí ani voděodolnost do 100 metrů nebo odolnost proti prachu podle specifikace IP6X. Výdrž Apple Watch Ultra by se měla pohybovat okolo 60 hodin při zapnutém režimu nízké spotřeby – 36 hodin běžného režimu, což není zase tak mnoho.

Jas 2000 nitů? Není problém

Ještě zajímavější je však fakt, že Apple Watch Ultra disponují svítivostí displeje 2000 nitů. Pro představu, tato hodnota je dvakrát vyšší, než na všech dosud představených chytrých hodinkách od Applu. Spolu s větším displejem tak novinka rozhodně nebude mít nejmenší problém se zobrazením informací ani na přímém slunečním světle. Apple spolu s novými hodinkami vytvořil také nový ciferník Wafinder. Ten podporuje celkem 8 komplikací a při stmívání ho lze přepnout do nočního režimu, po kterém se informace na displeji zobrazí pouze v červené barvě.

Jak už jsem naznačili na začátku, tělo Apple Watch Ultra je z Titanu, odlišovat se tak budou pouze barevnými řemínky. Apple si pro jejich premiéru přichystal hned 9 barevných variant. Od Alpsky zelený, přes žluto-béžový trailový, až po temně inkoustový oceánský tah. Cena Apple Watch Ultra startuje na 24 990 Kč a v prodeji budou od 23. září.

Apple Watch Series 8 a SE oficiálně: Váš anděl strážný s pozvolnou evolucí

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button