Novinky

Apple Watch jako důkaz pro kriminalisty. Data o srdečním tepu pomohla objasnit vraždu

Senzor srdečního tepu v hodinách Apple Watch se stal užitečným pomocníkem při sportu nebo monitoringu zdravotních funkcí svých uživatel. Nyní ovšem data z měřiče tepu posloužila ke zcela jinému účelu. Australským vyšetřovatelům totiž hodinky Apple Watch pomohly objasnit vraždu.  

Pomocí dat nasbíraných měřičem tepu totiž byli kriminalisté schopni určit přesnou dobu smrti 57leté Myrny Nilssonové. Čas, od kterého hodinky přestaly zaznamenávat tep se přitom lišil od výpovědi dcery oběti, která byla zároveň jednou z hlavních podezřelých. 26letá Caroline Nilsson tak nyní čelí obvinění z vraždy své matky.  

Dva tisíce tísňových volání. iPhony v servisním středisku Applu nechtěně volají záchranářům

Čin se odehrál v září roku 2016 v australském městě Adelaide, kde lidé na ulici objevili svázané tělo mrtvé ženy. Její dcera policii vypověděla, že se stala obětí pouličních násilníků. Jak se ale později ukázalo, její výpověď měla vážné trhliny. Forenzní technik následně na základě dat z Apple Watch určil, že se oběti náhle prudce zvýšila srdeční aktivita, která se následně po 7 minutách zcela odmlčela. Dcera ovšem kriminalistům líčila, že žena s útočníky bojovala dvacet minut, což při zohlednění dat z hodinek nebylo možné.  

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button