Novinky

Apple Watch 4 přinesou větší displej a lepší výdrž baterie. Ukáží se na podzim

Chytré hodinky Apple Watch jsou na trhu už od roku 2015. Ač je momentálně v prodeji jejich třetí generace, po designové stránce se hodinky z dílny Applu zatím nijak nezměnily. To by se však letos mohlo změnit. Analytická společnost KGI totiž vydala zprávu, podle které se letos představené Apple Watch vůbec poprvé dočkají na první pohled viditelných změn.

Jako nejpravděpodobnější termín uvedení čtvrté generace Apple Watch se jeví podzim. Je tedy zřejmé, že pokud se hodinky skutečně letos objeví, stane se tak v září, kdy Apple pravidelně světu představuje novou generaci iPhonů. Největší změnou by měl být větší displej, který se podle informací roztáhne o 15 procent, čímž by se měl změnit celkový vzhled zařízení.  Vedle toho přinese nástupnická generace jablečných hodinek také delší výdrž baterie a lepší monitoring zdravotních parametrů uživatele. Důraz na funkce podporující zdravý životní styl je ostatně směr, kterým se Apple v tomto odvětví ubírá dlouhodobě.

Jak mě Apple po letech konečně přiměl koupit nový iPad

Agentura KGI a zejména její analytik Ming-Chi Kuo, který je pokládán za jednoho z předních expertů na společnost Apple, předpokládá, že v letošním roce prodá společnost až 24 milionů kusů hodinek Apple Watch, což by v meziročním srovnání znamenalo nárůst o 30 procent. Dlouhodobý výhled je přitom ještě optimističtější. Kuo totiž předpovídá, že Apple může výhledově prodávat až 50 milionů hodinek ročně.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button