Novinky

Apple vyvíjí brýle pro rozšířenou realitu. Dočkáme se už v roce 2020?

Není žádným tajemstvím, že se Apple naplno věnuje výzkumu a dalšímu zlepšování rozšířené reality. Sám CEO Tim Cook několikrát prohlásil, že v oblasti rozšířené reality vidí obrovský potenciál, což ostatně ukázala i loňská podzimní konference, ze které kalifornský gigant věnoval značnou část času právě této funkcionalitě. Implementace rozšířené reality do iPhonu může být právě onou klíčovou funkcí, na které by Apple v dalších letech mohl stavět.

Inženýři z Cupertina se netají testováním doposud nejpopulárnějších brýlí pro virtuální realitu HTC Vive. Až čas ale ukáže, jestli ještě pořád myslí Apple jinak

Ještě více by však mohl zabodovat novými „AR“ brýlemi. Nedávná akvizice firmy Akonia Holographics, která se specializuje na výrobu čoček pro brýle s rozšířenou realitou, může napovídat, že Apple tento krok přinejmenším zvažuje. Podle americké zpravodajské společnosti Bloomberg, která odhalila zákulisní informace přímo z cupertinského sídla, má mít Apple technologii rozšířené reality připravenou již v roce 2019, samotný produkt pak o rok později. Jestli se tyto informace potvrdí, půjde o přímou konkurenci pro Google Glass nebo stále ještě nevydané Microsoft HoloLens. To však ale ukáže až čas. Prozatím se budeme muset spokojit s “obyčejnou” aplikací pro měření vzdálenosti a objektů v prostoru, kterou Apple nativně přidá do iOS 12 a která pracuje právě na principu rozšířené reality.

Apple chystá překvapení. V Las Vegas tajně jednal s několika výrobci o brýlích pro rozšířenou realitu

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button