Novinky

Apple chystá překvapení. V Las Vegas tajně jednal s několika výrobci o brýlích pro rozšířenou realitu

Chytré telefony se pomalu začínají dostávat do fáze, kdy už přestanou nabízet prostor pro implementaci dalších novinek. Tento jev lze v podstatě pozorovat již nyní. Veškerá vylepšení se soustředí do oblasti displejů s větší úhlopříčkou, rozlišením a schopnějších fotoaparátů. Smartphony jsou jednoduše hotová zařízení a logicky nastává čas pro zamyšlení nad jejich nástupcem. V kuloárech se opakovaně hovoří o rozšířené realitě, respektive novém typu zařízení, které převezme žezlo po mobilní elektronice.

Ilustrační obrázek

Apple nám s příchodem poslední verze operačního systému iOS 11.x taktně naznačil, že rozšířená realita může být jednou z cest. V App Store lze nalézt celou řadu zajímavých aplikací a her, ovšem ruku na srdce, k plnému využití potenciálu bude třeba přijít s něčím zcela novým. Za současných okolností se nabízí koncept speciálních brýlí, které obohatí skutečnou realitu o virtuální prvky. Během elektronické show CES 2018 se vybraní zástupci Applu údajně setkali s několika výrobci hardwaru, jejichž produkty nebo alespoň jejich část dokázala zaujmout mlsné jazýčky inženýrů z Cupertina.

Apple představí brýle pro rozšířenou realitu dříve, než se původně očekávalo

S touto zprávou přišla redakce webu Bloomberg, která zmiňuje schůzky Applu s dalšími výrobci, kteří v Las Vegas vystavovali své projekty. Ačkoli neznáme bližší podrobnosti, není těžké se dopídit, co bylo jejich předmětem. Tim Cook již několikrát neskrytě prohlásil, že rozšířená realita nabízí neuvěřitelné možnosti, ovšem aktuální technologie alespoň zatím neumožňují vyrobit produkt, který by nabídl odpovídající uživatelský zážitek.

Podle zákulisních zdrojů se v Applu zabývají vývojem brýlí pro rozšířenou realitu, které poběží na vlastním hardwaru a operačním systému s interním označením rOS. Vývojáři však údajně bojují s hledáním optimální formy ovládání. Ve hře jsou aktuálně hlasové povely prostřednictvím asistentky Siri, pohybová gesta a hardwarové prvky umístěné na konstrukci zařízení.

Za předpokladu, že Apple na CES našel možného partnera, minimálně několik dalších let bude trvat, než se dočkáme oficiálního uvedení. Anonymní zdroje sice několikrát zmínily rok 2019, nicméně dokud se neobjeví například fotky předprodukčních prototypů, nelze se na podobné informace spoléhat. Prozatím nám tedy nezbývá nic jiného, než inženýrům držet palce a doufat, že brzy najdou optimální řešení pro všechny překážky.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button