Novinky

Apple představí brýle pro rozšířenou realitu dříve, než se původně očekávalo

Při pohledu na poslední generace jablečných smartphohů je patrné, že tato modelová řada již dospěla. V podstatě jde o hotová zařízení, která mají všechno, co si může uživatel přát. Logicky existuje pouze pár oblastí, kde lze očekávat jistá vylepšení, nicméně prostoru k uvedení revolučních funkcí zásadně ubylo. Displeje sice mohou mít stále vyšší rozlišení a stejně tak fotoaparáty, ovšem to je tak všechno, s čím mohou inženýři pracovat. Logicky tak nastává čas, aby Apple začal přemýšlet nad novým zařízením, které v budoucnu převezme žezlo hlavního produktu. Podle renomovaných analytiků se nabízí oblast rozšířené reality, která již nyní nenápadně vystrkuje své růžky.

Této domněnce nově nahrává nedávné prohlášení představitele společnosti Catcher, která Applu dodává kovové šasi pro iPhony a iPady. V průběhu příštího roku má údajně dojít k nastartování výroby nové produktové řady, což odborná veřejnost považuje za předzvěst debutu zařízení pracujícího s rozšířenou realitou.

Recenze iPhone X: takhle chutná jablečná budoucnost

Přední analytici se domnívají, že Apple představí v nejbližších letech zbrusu nový produkt v podobě brýlí pro rozšířenou realitu – “Apple Glasses“. Jistý náznak pochází od samotného Tima Cooka, který již několikrát uvedl, že v Applu považují rozšířenou realitu za oblast s obrovským potenciálem. Bohužel současné technologie nejsou natolik uzrálé, aby dovolily představení finálního zařízení.

Rozšířená realita jako výmysl posledních let? Nesmysl, Siemens využíval její principy už v roce 2003

Další dodavatel Applu, společnost Quanta získala minulý licenci na výrobu optických součástek pro kamery pro rozšířenou realitu od izraelské firmy Lumus. Podle zákulisních informací se tak dočkáme uvedení “Apple Glasses“ již v roce 2019, což je o několik let dříve, než se původně očekávalo. Brýle poběží na novém operačním systému (rOS), který bude uzpůsobený pro novou formu ovládání. Konkrétnější údaje o výbavě a schopnostech pochopitelně neznáme, ovšem s přihlédnutím k dosavadní strategii Applu se dá předpokládat, že chystaná novinka se bude tradičně soustředit na co nejlepší uživatelský zážitek.

Zdroj

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close