Novinky

Apple vydal již třetí beta verzi iOS 14.5, ve které potvrdil brzký příchod AirTags

Opět uplynulo 14 dní od vydání poslední bety a začátkem týdne všichni vývojáři a veřejní beta testeři očekávali  novou aktualizaci. Klasicky, stejně jako všechny aktualizace, vycházejí i beta verze v 19 hodin. Třetí betu ovšem doprovázely vskutku nepříjemné problémy. Vývojářská beta s pořadovým číslem tři byla vypuštěna se zpožděním až někdy v noci z úterý na středu a po pár minutách byla stažena. Během instalace se totiž iPhony zasekávaly v restartovací smyčce a nešlo s nimi nic dělat. Během pár hodin bylo ale vše opraveno a Apple vypustil již funkční sestavení. Ve středu jsme se potom dočkali veřejné bety, která má velikost necelých 0,5 GB, pojďme si tedy říct, co je zde nového.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

AirTags v hlavní roli aneb konec ztraceným klíčům

O lokalizačním přívěsku z dílen přímo kalifornského giganta se ve světě Apple fanoušků mluví už pěkně dlouho. Až mi to trochu připomíná případ s nabíječkou AirPower. Ovšem u AirTagů jsme už o pěkných pár kroků blíže, než tomu bylo u již zmiňované nabíječky AirPower. A to právě proto, že ve třetí beta verzi byla přidána do aplikace Najít (Find My) nová záložka Předměty. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Při otevření aplikace Najít se nyní ukáže nová uvítací obrazovka, která vás informuje o změnách, které nový systém přináší. Mezi nejzajímavější novinky rozhodně patří umožnění trackování produktů od výrobců třetích stran. Jsem velice zvědavý, kdy přijde první příslušenství, které to bude podporovat a zda bude schopné konkurovat právě již zmíněným AirTagům. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Stabilita a svižnost

Na to, že se jedná o beta verzi, musím uznat, že systém běží bez jakýchkoli bugů a podobných potíží. Výdrž baterie byla v podstatě shodná s iOS 14.4 a nic mě nelimitovalo, abych telefon nemohl používat. Z neznámého důvodu zatím nebyla, v době psaní článku, vypuštěna nová beta pro Apple Watch. 

Dalo by se očekávat, že systém se blíží do finále a můj osobní tip je, že se veřejné verze iOS 14.5 dočkáme někdy koncem března, nebo začátkem dubna po boku AirTagů, nových iPadů a pravděpodobně i jarní kolekce příslušenství.

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button