Novinky

Toto jsou nejočekávanější funkce chystaných lokalizátorů Apple AirTags

Všechny doposud publikované indicie jasně naznačují, že od premiéry produktu AirTag nás dělí už pouze několik týdnů. Tyto malé přívěšky mají primárně sloužit k lokalizaci nejrůznějších předmětů prostřednictvím nativní aplikací Najít, která je součástí všech iPhonů, iPadů a Maců. A jak známe Apple, určitě se bude snažit mít vše dotažené do posledního detailu a hledání ztracených klíčů či zavazadel tak dostanete docela jiný rozměr. Pojďme se tedy podívat na několik možných funkcí, které AirTags pravděpodobně nabídnou.

Režim ztráty

Začneme funkcí, která bude v případě AirTags zcela klíčová. Pokud se vám nepodaří daný předmět najít, půjde AirTag přepnout do režimu ztráty. Dá se očekávat, že tato funkce bude fungovat podobným způsobem, jako v případě iPhonu, iPadu či Apple Watch. AirTag by měl do svého okolí vysílat šifrovaný signál, který když zachytí zachytí jiné Apple zařízení v dosahu, přepošle informace majiteli o naposledy zaznamenané poloze. Osoba, která by AirTag našla, pak bude moci kontaktovat majitele a sdělit mu, že zařízení bylo nalezeno.

Integrace do aplikace Najít

Aplikace Najít (Find My) je již delší dobu součástí všech Apple zařízení s operačními systémy iOS, iPadOS a macOS. Je tedy nasnadě, že AirTags nabídnout minimálně stejně propracovanou integraci, která dovolí sledovat zařízení z pohodlí nativní aplikace Applu.

Propojení s rozšířenou realitou

Apple se netají tím, že v rozšířené realitě vidí obrovský potenciál. V případě AirTags by aplikace Najít mohla využívat fotoaparát iPhonu či iPadu a prostřednictvím grafických prvků navádět uživatele při hledání předmětu. Jistý odkaz na tuto funkci se objevuje v částech kódu v operačním systému iOS již delší dobu. Je tedy velice pravděpodobné, že propojení s rozšířenou realitou se skutečně dočkáme.

Zdroj: Cyrill

Zvuková signalizace

Stejně jako ztracené AirPods či iPhone, by také AirTags mohly vydávat zvukové signály. V praxi by tak uživatel díky zvuku snáze poznal, jakým směrem se ztracený předmět nachází.

Hlídání perimetru

U produkční verze AirTags bychom rádi viděli možnost hlídání perimetru. V praxi byste například dostali upozornění, že vaše zavazadlo zmizelo z dosahu, nebo že váš dálkový ovladač k televizoru opustil obývací pokoj. Obdržení varovné notifikace se v mnoha ohledech jeví jako funkce, která by ve výbavě AirTags neměla rozhodně chybět.

Voděodolná konstrukce

Ačkoli toho o AirTags víme už poměrně dost, stále visí otazník na zvýšenou odolností. Za ideální bychom považovali splnění certifikace IPxx zaručující voděodolnou či ještě lépe vodotěsnou konstrukci.

Výrobce příslušenství předčasně odhalil podobu a funkce dlouho očekávané novinky od Applu

Bezdrátové nabíjení

První spekulace o AirTags hovořily o tom, že napájení bude obstarávat knoflíková baterie CR2032. Za mnohem lepší řešení bych osobně považoval integrovaný akumulátor s možností bezdrátového dobíjení. V ideálním případě by AirTag bylo možné dobíjet bezdrátovou nabíječkou s Qi standardem.

Co říkáte na náš výběr našich nejočekávanějších funkcí chystaných AirTags. Souhlasíte s námi, nebo byste ve výbavě lokalizačních přívěšků rádi viděli ještě něco dalšího?. Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button