Novinky

Výrobce příslušenství předčasně odhalil podobu a funkce dlouho očekávané novinky od Applu

Již několik měsíců kolují internetem spekulace o příslušenství Apple AirTag. Ve zkratce má jít o malé lokalizační štítky, které může uživatel připnout, přilepit či vložit k libovolnému objektu a tím sledovat jeho aktuální polohu. Původně se předpokládalo, že představení AirTag se dočkáme koncem minulého roku, nicméně až doposud se tak nestalo.

Zdroj: Cyrill

To následně vedlo k diskuzím, zda nejde pouze o výplod zarytých fanoušků či mylné úniky bez reálných základů. Nově se však ukazuje, že AirTag je minimálně v přípravě a skutečně lze počítat s jeho debutem. V nabídce produktů značky Cyrill se totiž objevil přívěšek s kroužkem na klíče, do něhož lze usadit stále nepředstavený AirTag. Zařízení nese název “Basic Leather – Black“ a podle karty produktu je jeho dostupnost naplánována na říjen letošního roku.

Zdroj: Cyrill

Z popisu lze také vyčíst několik parametrů, které odhalují výbavu chystaných AirTags. Je tedy zjevné, že lokalizační tagy od Applu nabídnou bezdrátové nabíjení, což vyvrací předchozí spekulace o tom, že napájení bude obstarávat knoflíková baterie.

Zdroj: Cyrill

Na webu se dále uvádí, že jde o modelový ročník 2020, což je evidentní chyba. Na druhou stranu to koresponduje se starší informací, podle níž Apple přesunul uvedení AirTag na letošní rok. Pravděpodobně se tak dočkáme v září, kdy AirTag doprovodí hlavní hvězdu večera – nový iPhone 12S (iPhone 13?).

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button