Novinky

Apple vydal iOS 14.2: stovka nových smajlíků, Shazam v kontrolním centru, nový hudební přehrávač a další

Kalifornský gigant právě vypustil nové operační systémy pro iPhony a iPady s pořadovým číslem 14.2. Společně se systémy pro mobilní zařízení vyšla aktualizace i pro hodinky Apple Watch, která nese označení watchOS 7.1.

Velikost aktualizace operačního systému iOS 14.2 je skrze OTA 1,1 GB. To značí velký balík novinek a oprav možných chyb. Pokud budete instalovat pomocí počítače, budete stahovat soubor o velikosti 4,34 GB. 

Smajlíci vládnou světu technologií

Apple každoročně přidává do svých systémů nové a nové smajlíky. Ten čas právě nadešel s dnešní aktualizací. Ať už je rádi máte nebo ne, určitě znáte někoho, kdo emoji využívá denně a za sebe musím říct, že často urychlují a usnadňují komunikace. S dovolením si vypůjčím slogan známé sladkosti a poupravím ho pro své účely. Občas je jeden emoji více, než tisíc slov.

Zdroj: engadget.com

Novinky v Kontrolním centru

Kontrolní centrum (Control Centre) je část iOS, kterou mnohý uživatelé vůbec nevyužívají, nebo dokonce ani nevědí, že jejich iPhone něco takového umí. Osobně tuto “obrazovku” využívám velmi často a líbí se mi, že na ni Apple stále pracuje a posouvá ji vpřed. 

Dnešní aktualizací Apple podstatně vylepšil hudební překrávač. Který, pokud nehraje žádné audio, ukazuje doporučení toho, co si můžete pustit. Ať už to z Hudby, nebo Podcastů. Orientaci vám usnadní ikonka aplikace v pravém spodním rohu. Celý přehrávač je výrazně větší a právě proto se lépe ovládá. 

Další novinkou v Control Centre je možnost přidat si ikonku Shazamu, který je integrovaný v iOS. Jedná se o určitě všem dobře známý vyhledávač písniček. Stačí kliknout na ikonu, telefon začne poslouchat, během pár vteřin písničku najde a pomocí baneru vám dovolí si jí ihned poslechnout.

 

Intercom: Siri ovládne váš dům

Funkce Interkomu byla představena na říjnové “iPhonové” keynote společně s novinkou v podobě HomePodu mini. Jakmile bude HomePod mini u nás možné zakoupit, můžete se těšit na unboxing a recenzi. Jde v podstatě o to, že můžete pomocí hlasové asistentky Siri komunikovat se členy rodiny v jiných místnostech domu právě pomocí HomePodů, ale i vašich dalších zařízení. 

Zdroj: Apple.com

Aktualizace opět opravuje několik chyb, které systém obsahoval již od vydání v září. Dejte nám do diskuze vědět, zda vás například trápí nějaká chyba, nebo jste naopak objevili nějakou novinku.

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button