Novinky

Apple představil HomePod mini: hodně muziky za málo peněz

Apple představil HomePod mini, který nabídne funkce klasického HomePodu za značně nižší cenu. Mimo přívětivější cenovky lze vidět i rozdíl ve velikosti. Nový HomePod mini má totiž na výšku pouze 9 centimetrů.

HomePod mini oproti klasickému HomePodu však nestrádá po funkční výbavě. Byl obohacen vylepšením, již existující, detekce polohy uživatele v místnosti. Kvalita reproduktoru HomePod mini bude pořád famózní a nabídne skvělý zážitek při poslechu hudby.

Zdroj: Apple

Nový HomePod mini obsahuje procesor Apple S5 a zároveň čip U1, takový čip naleznete i v Apple Watch Series 6. Čip U1 se postará o přesnější funkci Handoff, která u nového HomePod dostane vylepšení ve stylu haptiky.

Na vrchní straně chytrého reproduktoru HomePod se nachází dotykový displej, který bude nově celý podsvícený, což je od klasického HomePodu změna, kde je podsvícená jen malá část. Vylepšení dostane i chytrá asistentka Siri. Zvýší se celková rychlost odezvy na povely a bude znát až 20x více slovních definic, než uměla doteď. U nového HomePodu nepřijdeme ani o rozpoznávání uživatelů a ovládání chytré domácnosti.

Zdroj: Apple

Apple také představil novou funkci Intercom. Tato funkce bude sloužit ke komunikaci s dalšími zařízeními. Namluvíte zprávu a HomePod jí odešle všem ostatním v domácnosti. Intercom bude komunikovat s každým zařízením Apple, které je připojeno ke stejné WiFi.

Nový HomePod mini vyjde na 99 dolarů a k objednáni bude už 6. listopadu. Bohužel ale nebude oficiálně dostupný na tuzemském trhu a proto se budeme muset spokojit s individuálním dovozem.

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button