Tipy a triky

Jak v iOS 14 nastavit funkci Intercom

S příchodem reproduktoru HomePod mini jsme se dočkali také představení zajímavé komunikační funkce Intercom. Apple nám během produktových ukázek nastínil, jak Intercom využít zejména v domácích podmínkách s ostatními členy rodiny. S funkcí Intercom je možné poslat hlasovou zprávu z jednoho HomePodu do druhého, nebo i klidně do dalších zařízení. Intercom je kompatibilní s produkty HomePod, HomePod mini, iPhone, iPad, Apple Watch, AirPods a i CarPlay.

Zdroj: Macrumors

A nebyl by to Apple, kdyby se nám tuto novinku nesnažil prodat formou názorných ukázek z praxe. Když vaše děti mají na uších sluchátka, a neslyší nic jiného než hudbu, stačí v kuchyni do jakéhokoliv z podporovaných zařízení říct příkaz „Intercom“, HomePod poté vydá neobvyklý zvuk, který indikuje, že můžete začít s vaší hlasovou zprávou. Nahraná hlasová zpráva se poté přehraje na všech jablečných zařízení, nebo se může přehrát jen v určité místnosti pomoci příkazu  „Intercom to + jméno místnosti“. Zprávu je také možné doručit jen jedné osobě, namísto celé domácnosti.

Jak funkci Intercom nastavit?

Po aktualizaci HomePodu na verzi 14.1 a zařízení iPhone na verzi iOS 14.2, která je zatím v beta testování, vám aplikace Domácnost umožní funkci Intercom nastavit.

  1. Musíme mít aktualizovaný HomePod na verzi 14.1 a iPhone na verzi 14.2
  2. Otevřeme aplikaci Domácnost
  3. Klikneme na ikonu domečku vlevo nahoře
  4. Poté klikneme na tlačítko Nastavení domácnosti
  5. Po kliknutí na tlačítko Intercom můžete změnit několik nastavení dle vaší libosti

Z iPhonu funkci Intercom můžete aktivovat buď přes hlasovou asistentku Siri, nebo v aplikaci Domácnost po kliknutí na tlačítko v pravém horním rohu. Pokud chcete poslat zprávu jen do konkrétní místnosti, musí v ní být HomePod umístěn s správně přiřazen v aplikaci Domácnost.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button