Novinky

Apple vydal aktualizaci, která opravuje chybu s poklesem výkonu u nového MacBook Pro 2018

Kolem nedávno představeného Macbooku Pro 2018 je v posledních dnech poměrně rušno. První recenze totiž ukázaly, že nejvýkonnější patnáctipalcová varianta s šestijádrovým procesorem i9 od Intelu není tak výkonná, jak se předpokládalo. Reálné testy totiž ukázaly, že jakmile se zvýší teplota procesoru, rapidně klesne taktovací frekvence a tím pádem i výpočetní výkon.

Nejvýkonnější MacBook Pro 2018 je pomalejší než loňský model

Původně se operovalo s myšlenkou, že tragické chování procesoru má na svědomí extrémně tenká konstrukce a špatně řešené chlazení, které nestačí uchladit vyprodukované teplo. Apple v této souvislosti musel čelit poměrně silnému tlaku a celá komunita s netrpělivostí očekávala na oficiální vyjádření. To přišlo v průběhu včerejšího dne společně s aktualizací operačního systému macOS High Sierra 10.13.6

Oficiální prohlášení Applu

„Po rozsáhlém testování výkonu při různých typech zátěže jsme zjistili, že firmware postrádá digitální klíč, který se stará o správu teploty. Tento fakt má za následek, že nový MacBook Pro 2018 může vykazovat rapidní kolísání taktovací frekvence procesoru. Oprava této chyby je součástí aktualizace macOS High Sierra 10.13.6, kterou doporučujeme co nejdříve nainstalovat. Tímto se zároveň omlouváme všem zákazníkům, kteří zaznamenali zmíněné problémy s poklesem výkonu.“

Recenze MacBook Pro 2017 s Touch Bar: když budoucnost dorazí o pár let dřív

Původní chování procesoru při dosažení hraniční teploty se projevovalo velmi agresivní reakcí. Taktovací frekvence klesala k výchozím hodnotám, což mělo zásadní dopad na výkon. V podstatě docházelo k odstavení výpočetních jader do momentu, než teplota klesla. Jakmile však opět vystoupala na předchozí úroveň, frekvence okamžitě spadla na 800 Mhz. Zda se Applu skutečně podařilo problém s kolísáním výkonu u MacBooku Pro 2018 skutečně odstranit, se ukáže po dalším testování, které na sebe nenechá jistě dlouho čekat.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button