AktualityNovinky

Apple v tichosti vylepšil loňské iPhony a iPad Air 2

Apple na svých oficiálních stránkách pozměnil specifikace u loňského modelu iPhone 6/Plus. Změna se konkrétně týká bezdrátové technologie Bluetooth. Podle srovnávacích tabulek došlo k aktualizaci modulu na verzi 4.2, která je v porovnání s předchozí generací energeticky úspornější a zároveň nabízí mnohem vyšší přenosové rychlosti. Nabízí se tedy otázka, jakým stylem došlo k úpravě. Jednou z možností je vydání revizovaného modelu. Druhá varianta hovoří o softwarové aktualizaci, nicméně přechod na Bluetooth 4.2 údajně vyžaduje nový hardware.

bt42ipadiphone6

Celá situace tak působí poněkud kuriózním dojmem. Na její rozklíčování si musíme počkat do doby, než se server iFixit a další podobně zaměřené weby pustí do podrobné rozborky iPhonu 6 a odhalí skutečnou příčinu. Tichá úprava technických specifikací se dotkla i tabletu iPad Air 2, který se též chlubí Bluetooth 4.2. Apple se příliš netají snahou o postupné nastolení výhradně bezdrátové konektivity a proto můžeme implementaci nejnovějšího rozhraní do rok starých modelů považovat za logický krok.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button