Novinky

Apple v následujících dnech přestaví nový iPad Pro s M2 čipem a základní iPad 10. generace

Apple nám minulý měsíc nadělil celou řadu novinek. Největší zájem očekávaně vzbudil iPhone 14 Pro / Max (recenze) a Apple Watch Ultra (recenze). Internetovým zákulisím se ovšem začínají nést zvěsti, že Apple brzy představí další hardwarové novinky. Řada zdrojů se shoduje na tom, že v Cupertinu se chystají odhalit další generaci profesionálních tabletů iPad Pro s M2 čipem.

Očekávaný iPad Pro má dorazit opět ve dvou variantách, které se budou lišit zejména úhlopříčkou displeje. Menší verze se pochlubí 11“ obrazovkou, větší dostane displej s úhlopříčkou 12,9 palců. Z hlediska designu se letos nic nezmění a oba tablety budou z velké části čerpat ze stejných kontur jako předešlá generace.

Ta největší lákadla se budou opět nacházet pod kapotou, kam se nastěhuje čipset M2, který již dobře známe například z nového MacBooku Air (recenze). Integrace nového čipu do těla tabletu se jistě neobejde bez patřičných úprav. S nejvyšší pravděpodobností lze očekávat, že Apple u iPadu Pro sníží taktovací frekvenci, nicméně i tak se můžeme těšit na citelný nárůst výpočetního výkonu v řádu desítek procent. Informace o další výbavě mají zatím nejasný charakter, ovšem ve hře zůstává scénář, že 11“ iPad Pro by mohl dostat zobrazovací panel s mini-LED technologií.

Magic Keyboard pro iPad
Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Apple potěší také méně náročné uživatele, kterým naservíruje novou generaci základního tabletu. V tomto případě se očekává, že 10. generace iPadu dostane nový design a stejně jako iPad Pro či iPad Air vymění Lightning rozhraní za praktičtější USB-C port. Mozkem tabletu se stane čip A14 Bionic, který Apple poprvé použil u iPhone 12 a iPad Air 4.

Oficiálního uvedení bychom se měli dočkat v nejbližších dnech, dost možná ještě v průběhu tohoto týdne formou tiskové zprávy. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button